AMD mi Intel mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Model yazarsanız daha iyi olur net bir karşılaştırma yapabiliriz ama düz mantık olarak şöyle düşünebilirsiniz.
AMD: Fiyat performans.
Intel: Tek çekirdek performansında fiyatla işiniz yoksa tercih edilebilir.
Dipnot olarak şunu söyleyeyim son dönemlerde AMD Ryzen işlemcileri ile Intel'i solladı diyebiliriz.
Bazen Intel işlemcilerin fiyatları gereksiz yüksek olabiliyor Ryzen işlemcileri çok daha uygun ve performans olarak da Intel'i aratmıyor diyebiliriz ben kendimde AMD tercih ediyorum gereksiz yere o paraları Intel'e vermeye gerek duymuyorum.
Forumda gördüğüm en komik yorum. Ancak adınıza üzüldüğüm için üzgün emojisi verdim.

Masaüstünde AMD, mobilde intel daha oturaklı. Gerçi AMD orada da güzel işler başarıyor.

Model yazarsanız daha iyi olur net bir karşılaştırma yapabiliriz ama düz mantık olarak şöyle düşünebilirsiniz.
AMD: Fiyat performans.
Intel: Tek çekirdek performansında fiyatla işiniz yoksa tercih edilebilir.
Dipnot olarak şunu söyleyeyim son dönemlerde AMD Ryzen işlemcileri ile Intel'i solladı diyebiliriz.
Bazen Intel işlemcilerin fiyatları gereksiz yüksek olabiliyor Ryzen işlemcileri çok daha uygun ve performans olarak da Intel'i aratmıyor diyebiliriz ben kendimde AMD tercih ediyorum gereksiz yere o paraları Intel'e vermeye gerek duymuyorum.

Fiyatlara bakmadınız galiba artık F/P Intel'in elinde 10400F 6/12 1250TL R5 3600 6/12 2100 TL aynı performansları veriyor Intel'de Z490 kullandığın zaman Intel solluyor

Masaüstünde AMD, mobilde Intel daha oturaklı. Gerçi AMD orada da güzel işler başarıyor.

4800H 10750H ile kafa kafaya olduğundan dolayı şu zamanlarda AMD güzel bir gelişim gösterdi mobil işlemci kanadında.

Yine çoklu çekirdekte sollayıp tekli çekirdekte biraz düşük kalıyor ama yine de geliştirdi kendini firma.

4800H 10750H ile kafa kafaya olduğundan dolayı şu zamanlarda AMD güzel bir gelişim gösterdi mobil işlemci kanadında.

Yine çoklu çekirdekte sollayıp tekli çekirdekte biraz düşük kalıyor ama yine de geliştirdi kendini firma.
Performans konusunda sıkıntı yok fakat 10 yılı aşkın süredir olan intel/NVIDIA Optimus'u bile tam olmamışken, bu konuda AMD hiç güven vermiyor bana. APU laptopları alınabilir ama harici ekran kartlı AMD laptoplar için beklemekte fayda var.

5. nesil AMD Intel'i her türlü solluyor ama pahalı işte 10. nesil Intel'de 3. nesil AMD'yi solluyor
Daima AMD. Paran yoksa ne işin var?

Intel daha F/P artık

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı