AMD mi Intel mi?

Bütçe
2000
Son olarak bulduğum işlemci bu.
Aldığım yer bakımından bir problem var mı sizce?
Daha önce hiç alışveriş yapmadım buradan.
Amazon'da aynı fiyat iken buradan almak mantıksız olur.Amazon zaten bu işin babası daha güvenilir ve kaliteliside çok zor.

Amazon'da aynı fiyat iken buradan almak mantıksız olur.Amazon zaten bu işin babası daha güvenilir ve kaliteliside çok zor.
Aşağıdaki linkten söz ediyorsanız yurtdışı gönderimi ve artı olarak taşıma bedeli isteniyor. Satıcısı da Amazon Germany değil. Inventus üzerinden alınmalı.

Intel Core i3-10100F

Merhaba.

Ekran kartım mevcut ve sistemi değiştirmeyi düşünüyorum.
Bütçem bu ürünler bazında yani 2000-2500 diyebiliriz anakart ve işlemci için.

Şimdi AMD'ye bakıyorum çok pahalı örneğin 3300X ile i3 10100F aşağı yukarı aynı performansta fakat AMD iki katı fiyatına.
Anakart bakımından da bakmak gerekirse iki işlemciden yola çıkarak AMD'nin masrafı daha az oluyor fakat öyle iki katı kadar fiyat farkı yok.
Bu fiyat farkının karşılığı var mı sizce?

Ve açıkçası i3 10100F olarak düşünüyorum sistemi sizce daha mantıklısı var mı? Örneğin şu tarz dizsen daha iyi performansı olur dediğiniz bir sistem var mı?

Ayrıca B560, H510 ve H470 model anakartlar arasındaki farklar nelerdir? Hangisi tercih edilmelidir?

Bahsettiğim kartlar:

12.nesil bir Intel Core i3-12100F ve H610 anakart tercih edebilirsiniz bütçenize uygun ve performans olarak tercih edeceğiniz AMD işlemcilerden daha iyi şu an.

caps.png

Tam anlamıyla.

Yeni konular

Geri
Yukarı