AMD neden kötüleniyor ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben hiç bir siteye bakmadan bile şunu söyleyebilirim. Ekran çözünürlüğü artacaksa Bit'te artmalı. Ama ben kalkıp sırf Bit fazla olsun demiyorum. Vram de artsın. Şimdi yine onlara göre bakılmazcılar toplanacak. 4K çözünürlüğe çıkıldığında kullanılan Vram'den tabii ki de haberleri yok. Ben GTX960 alırken o kartın 4Gb modelini alma çünkü zaten 128bit veriyolu 4Gb Vram'i tam performansta kullanamaz boşuna para vermiş olursun demişlerdi. Gerçekten de doğru demiş. Bit belli bir yere kadar önemli. Buna göre sınıflandırılmaz demek de ne demek ?

Ülkemizde teknolojik ürünleri bile fiyatlarına göre satıyorlar. Kalkıp fiyata göre sınıflandırmak cahil işidir. 4K monitör için R9 390x giriş seviyesi olabilir hatta eski oyunlarda hiç sorun yaşamaz ama GTX970' in yetersiz kalacağı çok bariz ortada. (Madem fiyat karşılaştırıyoruz aynı değerdeler.)

Hala aynı yerdesiniz. Üretici bile söylüyor o kart 1080P için. 4K için tek ekran kartı bile yetersiz kalıyor ve siz 960' ı örnek gösteriyorsunuz. Ne diyeyim bunca açıklamadan sonra iyi forumlar.

Üretici söylüyor diyerek geçmeye devam edin çok güzel. Açıklama bekledim yapamadınız.

Az önceki mesajları okumadınız mı? O kadar açıkladım çoğu şeyi.

Şu videodaki dandik testlere hiç inanmazdım. Aynı dönemde 3-5 video kartı alınca anladım ki test değerleri %90 aynı çıkıyor. Bit ve Vram gereksiz ama GTX 980 den yeri geldiğinde 4K da 10FPS fark atabiliyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu videodaki dandik testlere hiç inanmazdım. Aynı dönemde 3-5 video kartı alınca anladım ki test değerleri %90 aynı çıkıyor. Bit ve Vram gereksiz ama GTX 980 den yeri geldiğinde 4K da 10FPS fark atabiliyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Anlaşılan siz beni yanlış anladınız :). Ben NVIDIA' yı savunmuyorum her insanın istediği şey farklıdır.

Anlaşılan siz beni yanlış anladınız :). Ben NVIDIA' yı savunmuyorum her insanın istediği şey farklıdır.

Dostum ne Nvidia ne AMD bize para vermiyor. Savunuyorsun demiyorum. Bit ve Vram gereksiz sen cahilsin damgası vurmak kolay. Sizden bunların gereksiz olduğunu göstermenizi istedim. Her alanda AMD kötüleniyor. Neden ? Çünkü AMD'nin Bit ve Vram değerleri hep fazla. Tamam onunla kıyaslamadık başka ne kaldı ? Memory hızları vs. hepsinde Nvidia önde hem GTX 970 hem GTX980 de. Açıklayın bilgileneyim ben de bilmediğim bir şey varsa ?

AMD' yi kötülemiyoruz. Sonuçta iki firma var ve bunların artılarını ve eksilerini tartışıyoruz. Şöyle anlatıyım GTX970 256BIT rakibi R9 390 ise tam 512BIT ve 8GB. Aralarında performans olarak fark nedir? Taş çatlasa 7-8 FPS. Eğer dediğiniz gibi VRAM ve BIT çok önemli birşey olsa bu kartın diğer karta daha fazla fark atması gerekmez miydi? Arlarındaki TDP farkınıda unutmayalım. Yani diyeceğim şu ki AMD ucuz ve NVIDIA' dan 7-8 FPS önde, NVIDIA ise TDP, oyun desteği ve özellikle grafiksek yazılımlarda açık ara önde. Herkez bu farkları zaten biliyor önemli olan FPS diyen arkadaşlar AMD alıyor, oyun desteği ve TDP diyenler NVIDIA. Tüm olay bundan ibaret sonuçta bazen bazı modelleri kötü, bazı modellerde iyi iki firmada da bunuda F/P açısından bakarsak.

Dostum benim sorunum 1080p de değil anlatamıyorum her halde. 1080p artık çocuk oyuncağı oldu. 2k-4k olunca bit ve vram işe yaramaya başlıyor. Tamam ilk önce onlar lazım değil ama işe yarıyor çözünürlük artıknca. Benim anlatmak istediğim buydu. Tabii ki ilk önce Gpu larına falan bakılır ama bit ve vram külliyen gereksiz değil aksine çözünürlük artarsa mesela ultrawide ekranlar vs. Amd bol bit ve vram seçeneklerinden dolayı bence daha iyi performans veriyor. Yoksa 1080p de aralarında fark yok aynı fps yi veriyor.

Elbette haklısınız. Sonuç gene alıcının ne istediğine kalıyor. 4K' da R9 390X biel yeterli olmuyabiliyor ultrada o yüzden 4K için sosyal genelde çift ekran kartı öneriyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı