AMD neden mi kalitesiz?

Siz hangi üreticiyi tercih edersiniz?

• Oy verenlerin toplamı
    135
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

QuantumQT

Hectopat
Daha fazla  
Evet, yaklaşık 10 yıllık AMD GPU serüvenimin sonuna geldim. AMD tarafında 4850-6870-7950 ve son olarak da R9 390X kullandım. Bu kartların 4/3'ü bozuldu (7950 hala daha sağ gerçekten im really amazed) en son serüvenin son üyesine geldik. R9 390X kartımı blackscreen hatası yüzünden defalarca temizledim, bakım yaptım açtım baktım forumlarda kaç saatimi harcadım inanin haddi hesabı yok. En son canıma tak etti ve fırınladım 1.06.20 04.57 itibariyle tamamen ölmüş durumda çizgiler, artifactler işlemden sonra taktığımda hepsi havada uçuşuyor kart yaklaşık 5 yaşına gircekti fakat bundan 2 ay önce bozuldu uğraşma nedenimde bir ihtimal hayata döndürme ihtimaliydi. Kart eski olmasına ragmen hala daha her oyunu 1080P Ultra'da oynayabiliyordum ta ki 2 ay öncesine kadar 2 ay önce DotA2 oynarken siyah ekran geldi ve Power tuşuna basılı tutup kapatmak zorunda kaldım (kernel Power 41(63))sonra sıklaştı her şeyi denedim (downclock-XMP-autocoreboost-pciegen3-pcieslot1 seçme-farklı PSU, RAM, herne gelirse yazılan her şeyi denedim) reball gerektirdiğini biliyordum fakat reballın da en fazla 6 ay gideceğini 300W TDP'ye sahip bir karta %99 olasılıkla kurşunlu lehim verip 2 günde tekrar getireceğimi kestirdiğim için bilgisayarcının reball teklifini de reddettim ve bu gece artık canıma tak etti kartı gözden çıkardım ve fırına attım işin komik tarafı fırında sıcaklık yazmıyordu ben de zaten biraz da sinirle her şeyi açıp fırınladım 5 dakika sonra kontrole geldiğimde kartın UEFI BIOS tuşu erimeye başlamıştı ses geliyordu ama sadece GPU bölümü göründüğü için, alüminyum kapladığım için sese aldırmadım sadece fırının altını kapatıp devam ettım 2 dk daha surdu 7 dk da çıkardım ardından topladım ve taktım ve durum dediğim gibi. Ben 780 Ti'da kullandım GT210'da kullandım hatta GT210'u sırf işkence olsun diye güç ve FSB limitlerini kaldırıp kartı 2 sene kullanmama rağmen bana mısın demedi. Gel gelelim AMD'ye kartlar resmen 2 sene çalışsın bozulursa değiştiririz 3. sene Allah kerim mantığıyla yapılmış eskiden beri gelen chipte bir sorun var. Şimdi 5700XT almayı planlıyordum ama bu olaydan sonra sanırım 2060 alıp işime bakcam ya da kullanıp garantisi bitmeden satacağım onun dışında da 2. el AMD kartlardan uzak durmanızı tavsiye ederim çoğu sorunlu kartlar benim diyeceklerim bu kadar 4 tane AMD kartım oldu 3 ünün chipseti yandı bu saatten sonra AMD'nin sadece işlemcisini alırım bir daha bu ızdırapları çekmemek için gerekirse 1000 fazla veririm uğraşmam gerçekten çok sinir bozucu bir durum benim çektiklerimi çeken arkadaşlar anlayacaktır herkese iyi forumlar...

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim ısınma problemine karşı bir takıntım var AMD'de çok ısınıyor herhalde bilgisayarımda AMD işlemci olsa çok sıkıntı çekerdim.
Farklı nesillerden birçok Intel ve AMD kullandım, şunu kesinlikle diyebilirim ki diş macunlu Intel hep daha sıcak çalıştı. (FX hariç)

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı