AMD neden mi kalitesiz?

Siz hangi üreticiyi tercih edersiniz?

• Oy verenlerin toplamı
    135
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ekran kartında NVIDIA daha başarılı, stabil olsa da işlemcide AMD, Ryzen ile yaptıkları işte övülmeyi hak ediyor.

Şu anda zaten NVIDIA GPU, AMD CPU kullanıyorum. Ancak AMD'nin RX serisi ekran kartları iyi ve sorunsuz. Genel olarak değil de model bazında değerlendirme yapmak daha doğru olacaktır.

AMD işlemcideki başarısını, NVIDIA'nın da ekran kartında ki başarısı küçümsenemez. Bu gibi karşılaştırmaları bırakalım, artık modeller üzerine karşılaştırma ve fiyat üzerine de yapsak daha iyi olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Konu başlığı GPU üstüne tekrar düzenlenmeli. Hep söylüyorum, maalesef AMD GPU işini yapamıyor. İşlemcilerini takdir ediyorum ama. 15 yıldır NVIDIA kullanıyorum. Hiçbir zaman üzmedi. Şu an onunla yapabildiklerinizin bazıları AMD ile halen yapamıyorsunuz ve insanlar buna fanboyluk diyorlar. Demeye devam etsinler. Parasıyla rezil olacak kadar kör değilim :)

4 yıldır R9 380 sahibiyim hiçbir sıkıntı veya aşırı ısınma sorunu ile karşılaşmadım. R7 250 kullandım halen çalışıyor. Şahsen kalite konusunda bir sıkıntım yok. 2. el alırsanız kartlar düzgün kullanılmamış olabilir o yüzden sıkıntı çekmiş olabilirsiniz. AMD'nin ürünlerini ucuz ve kaliteli buluyorum, ayrıca Linux kullandığım için sürücüleri Nvidia sürücülerine kıyasla çok daha iyi.

Konunuzu "AMD neden mi kalitesiz?" yazdığınız yere kadar okudum. AMD ekran kartı ve işlemci konusunda kendini çok aştı. Rakibinden çok ucuz olmasına rağmen verdiği performansı şöyle örnek verebilirim. RTX 2060'ın çoğu modeli RX5700XT ile çok yakın. Buna rağmen RX5700XT performans olarak RTX2070 ile çok yakın gitmekte. Yine şunu söyleyebilirim. 2070 ve RX5700XT (ucuz) arasında maddi bir fark var. Yine de RX5700XT, 2070'in performansına dayanıyor. AMD'nin yeni işlemcilerine zaten laf yok gayet performanslılar.

Gerekli açıklamalar yapılmış da ben de şuna değinmek istiyorum: AMD ekran kartı da Nvidia da kullanıyorum. AMD'nin yazılım arayüzü daha güzel geliyor bana. Ne var ne yok bir yazılımda toplanmış. Ayrıca modern ve refah bir arayüze sahip. Nvidia'da iki ayrı yerden kontrol ediyorsun. Bir GeForce Experience var, bir de denetim masası. Şu denetim masasını açıp bakmak da Windows XP hissiyatını veriyor bana :) Biraz şuna el atın be. Stabilite konusunda iyisiniz de, girip baktığımda 20 yıl önceki kartı kullanıyorum hissiyatını veriyor bana yine aynı şekilde :) Şu iki yazılımı tek bir çatı altında toplasalar gerçekten çok güzel olacak. Kolaylık ve kullanım açısından çok iyi olur bence.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı