AMD neden mi kalitesiz?

Siz hangi üreticiyi tercih edersiniz?

• Oy verenlerin toplamı
    135
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben 3.5GB kartların toplandığını veya para iadesi yapıldığını okumuştum evet şimdi tekrardan bir göz gezdirdim ve para iadesinin bir kısmı yapılmış fakat tamamen para iadesi yapmamışlar bende kütüphane değilim sonuçta hatalarım olabilir.

WattMan ve blackscreen sorununa gelirsek downclock veya undervolt gibi işlemlerin sorunu tamamen kaldırmadığını bütün bu sorunla uğraşanlar bilir. Kartı yarı yarıya kullanıp sistemin reset atmasını bir ölçüde düşürüyorsun ama bu da zamanla sıklaşıp benimki gibi Windows dahi açtırmayacak duruma geliyor. Bu arada kullandığım kart da R9 390X Nitro+ idi yani en iyi R9 390X hava soğutmalı modeli...

Kartı garantiye gönderdin mi peki?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yok göndermedim garantiye hiç. Yıllardır öyle kulandım hiç çıkarmadan hayla duruyor 970 kasada.

Kartı garantiye gönderdin mi peki?

Kartı garantiye göndermedim çünkü garantisi bitti muhtemelen para vererek başka bir Sapphire kart almamı önereceklerdi. 6870 bozulduğunda 7950 almamı önerdiler yarı fiyatına geliyordu 7950'yi de oradan aldım. 6870'yi de zaten bir işe yaramayacağını bilerek yanında vermişler duruyor o da sarı siteye koydum bekliyor.

Bu sorunlar garantisi bittikten sonra başladıysa kartın arızalanmış olması ihtimalini düşündüz mü peki?

Bu sorunlar garantisi bittikten sonra başladıysa kartın arızalanmış olması ihtimalini düşündüz mü peki?

Sorun da o değil mi zaten? AMD donanımsal demek istemiyor yazılımsal diyor blackscreen ve wattmanıda güncelleme notlarında sürekli yazıyor ama bir şeyin düzeldiği yok çünkü bu bir üretim hatası. NVIDIA böyle bir sorun çıkarmıyorsa AMD neden çıkarıyor? Demekki üretim sürecinde sıkıntılar var sadece 1 adet High end NVIDIA GPU kullanmış biri olarak kartı taş gibi çalışır halde sattım R9 390X aldığım için.
Üretim hatası olduğu nereden belli dersen aynı sorunlar 5700XT'de de var R9 serisindede var RX500 400 serisinde de var. Kart eski veya yeni bu sorunları çıkarma olasılığı hayli yüksek bazen zamanla oluşan bir sorun bazen aldığın gibi boğuşmaya çalıştığın bir sorun bazen de hiç uğraşmadığın bir sorun ama çok büyük bir kitle bunlarla uğraşıyor mu uğraşıyor.

O kadar VRAM, Intel güvenlik açığı dendi, şu ana kadar ne bir GTX 970'de ne de bir Intel işlemcide ciddi oranda performans kaybı yaşayan gördüm.
Ya gerçekten bilmeden sırf laf olsun diye 'karşı tarafında sorunları da yok değil hani' izlenimini veriyorlar, ya nesnel teknik testleri ve kullanıcı deneyimlerini dinlemeyip gözardı ediyorlar. Ciddiye alsalar bile yine işlerine gelmiyor ya da sözde açık bulduk şeklinde bomboş bir laf atıp tutuyorlar. Neyin ne olduğunu zaten dünya çapında bilinçli olan kullanıcılar biliyor. Sırf bütçeye uygun diye de sorun çıkarmayacağının güvenini kullanıcıya kazandıramayan bir firmanın da ürününü almak kadar saçma bir şey yok, az daha sabredip biraz daha üstüne koyup, sağlam ve kendini kanıtlamış markaların ürünlerini alsın. Kafası rahat olur. Bu kadar açık ve net. Intel + NVIDIA sistem kombinlerine yapılan çoklu detay genel risk-analiz testlerinde dünya çapında en az sorun çıkaran ikili olduğu da kanıtlanmış bir gerçek olarak raporlandı.
Eskiden olduğu gibi şimdi de AMD'den ekran kartı aldığın gün bil ki paranla kumar oynamaya başladığın gündür, artık bir noktada şansına kalmış bir durum, sorunlarla boğuşan ve problemi olmayan kullanıcılar olmak üzere 2'ye bölünmüş bir grubun parçasısın artık maalesef.

O kadar VRAM, Intel güvenlik açığı dendi, şu ana kadar ne bir GTX 970'de ne de bir Intel işlemcide ciddi oranda performans kaybı yaşayan gördüm, ya gerçekten bilmeden sırf laf olsun diye 'karşı tarafında sorunları da yok değil hani' izlemini veriyorlar, ya nesnel teknik testleri ve kullanıcı deneyimlerini dinlemeyip gözardı ediyorlar (ciddiye alsalar bile yine işlerine gelmiyor), ya da sözde açık bulduk şeklinde bomboş bir laf atıp tutuyorlar. Neyin ne olduğunu zaten dünya çapında bilinçli olan kullanıcılar biliyor, sırf bütçeye uygun diye de sorun çıkarmayacağının güvenini kullanıcıya kazandıramayan bir firmanın da ürününü almak kadar saçma bir şey yok, az daha sabredip biraz daha üstüne koyup, sağlam ve kendini kanıtlamış markaların ürünlerini alsın, kafası rahat olsun. Bu kadar açık ve net, Intel + Nvidia sistem kombinlerine yapılan çoklu detay genel risk-analiz testlerinde dünya çapında en az sorun çıkaran ikili olduğu da kanıtlanmış bir gerçek olarak raporlandı.
Eskiden olduğu gibi şimdi de AMD'den ekran kartı aldığın gün bil ki paranla kumar oynamaya başladığın gündür, artık bir noktada şansına kalmış bir durum, sorunlarla boğuşan ve problemi olmayan kullanıcılar olmak üzere 2'ye bölünmüş bir grubun parçasısın artık maalesef. Gerçekler acıdır.
Hocam inan AMD'nin kendi sitesinde bu blackscreen için saydıran çok ama adamlar tınlamıyor resmen adam resmen lanet etmiş bi ton başlık girilmiş umurlarında değil utanmadan sıkılmadan ddu ile driver kaldırıp en güncel driverleri kurun diyorlar küfür gibi...
Zaten kullanıcı bunları denemiş artık performanstan feragat edipte daha az hata almak için kartı yarı yarıya kullanıyor 1000 tane başlık varsa 1 tane düzgün cevap yok.

Sorun da o değilmi zaten? Amd donanımsal demek istemiyor yazılımsal diyor blackscreen ve wattmanıda güncelleme notlarında sürekli yazıyor ama bişeyin düzeldiği yok çünki bu bir üretim hatası. Nvidia böyle bir sorun çıkarmıyorsa Amd neden çıkarıyor? Demekki üretim sürecinde sıkıntılar var sadece 1 adet high end nvdia gpu kullanmış biri olarak kartı taş gibi çalışır halde sattım R9 390x aldığım için.
Tamam da bu sorunlar neden garanti bittikten sonra başlıyor? Üretim sürecinde bir sıkıntı olsa o serinin tamamı hatalı olur ki böyle bir şey olsa bütün kullanıcılar aynı hatayı alır, keza yazılımsal olsa yine bütün kullanıcılar aynı hatayı alır.
O kadar VRAM, Intel güvenlik açığı dendi, şu ana kadar ne bir GTX 970'de ne de bir Intel işlemcide ciddi oranda performans kaybı yaşayan gördüm, ya gerçekten bilmeden sırf laf olsun diye 'karşı tarafında sorunları da yok değil hani' izlemini veriyorlar, ya nesnel teknik testleri ve kullanıcı deneyimlerini dinlemeyip gözardı ediyorlar (ciddiye alsalar bile yine işlerine gelmiyor), ya da sözde açık bulduk şeklinde bomboş bir laf atıp tutuyorlar. Neyin ne olduğunu zaten dünya çapında bilinçli olan kullanıcılar biliyor, sırf bütçeye uygun diye de sorun çıkarmayacağının güvenini kullanıcıya kazandıramayan bir firmanın da ürününü almak kadar saçma bir şey yok, az daha sabredip biraz daha üstüne koyup, sağlam ve kendini kanıtlamış markaların ürünlerini alsın, kafası rahat olsun. Bu kadar açık ve net, Intel + Nvidia sistem kombinlerine yapılan çoklu detay genel risk-analiz testlerinde dünya çapında en az sorun çıkaran ikili olduğu da kanıtlanmış bir gerçek olarak raporlandı.
Eskiden olduğu gibi şimdi de AMD'den ekran kartı aldığın gün bil ki paranla kumar oynamaya başladığın gündür, artık bir noktada şansına kalmış bir durum, sorunlarla boğuşan ve problemi olmayan kullanıcılar olmak üzere 2'ye bölünmüş bir grubun parçasısın artık maalesef. Gerçekler acıdır.
Bomboş bir yorum işte. GTX 970'te ki 3.5GB VRAM'den sonra oluşan FPS kaybından haberin yok, Intel'in yamalarla ne kadar performans düşüşü yaptığından haberin yok ama gelmiş burada fikir beyan etme cesareti gösteriyorsun ya ne diyeyim helal olsun. Hiçbir firma kusursuz değil. Bu en az sorun çıkaran Intel+NVIDIA raporunun kaynağını görebilir miyim? ''Bilgisi yok fikri var'' cümlesi tamamen sana uyan bir cümle.

Hocam inan AMD'nin kendi sitesinde bu blackscreen için saydıran çok ama adamlar tınlamıyor resmen adam resmen lanet etmiş bi ton başlık girilmiş umurlarında değil utanmadan sıkılmadan ddu ile driver kaldırıp en güncel driverleri kurun diyorlar küfür gibi...
Zaten kullanıcı bunları denemiş artık performanstan feragat edipte daha az hata almak için kartı yarı yarıya kullanıyor 1000 tane başlık varsa 1 tane düzgün cevap yok.
Hocam 5000 tane mesajın var ama bence bu forumu boşuna gezmişsin bu karta özel bi durum değil. AMD ye özgü bi sorun bugün veya yarın bu sorun sende de olabilir belki alacağım 5700xt de aldığım gün sorun yaşarım yada garanti bittikten 1 gün sonra bir süre sonra bozulması sorun olmaktan nasıl çıkabiliyor onu merak ettim bu sorunu yaşayan sadece benmiyim yoksa senin dünyadan haberinmi yok?

Tamam da bu sorunlar neden garanti bittikten sonra başlıyor? Üretim sürecinde bir sıkıntı olsa o serinin tamamı hatalı olur ki böyle bir şey olsa bütün kullanıcılar aynı hatayı alır, keza yazılımsal olsa yine bütün kullanıcılar aynı hatayı alır.

Bomboş bir yorum işte. GTX 970'te ki 3.5GB VRAM'den sonra oluşan FPS kaybından haberin yok, Intel'in yamalarla ne kadar performans düşüşü yaptığından haberin yok ama gelmiş burada fikir beyan etme cesareti gösteriyorsun ya ne diyeyim helal olsun. Hiçbir firma kusursuz değil. Bu en az sorun çıkaran Intel+NVIDIA raporunun kaynağını görebilir miyim? ''Bilgisi yok fikri var'' cümlesi tamamen sana uyan bir cümle.

O açıkların hepsinden haberim vardı zaten, performans kaybının olmadığından da söz etmedim zaten, altını çizerek ciddi oranda yansımadığını belirttim. O raporu da sırf seni ve senin gibileri ikna etmek için geçmiş kaynak taraması yapacak halim yok şu an, sabahın 5'inde yatağımda yatıyorum şu an. Eğer gerçekten çok meraklıysan git kendin searchle Google amcayı, mutlaka bulursun ki bunu yapacağından bile şüpheliyim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı