AMD overlock nasıl yapılır?

Aldığın FPS değerinde bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. O sistemle normal bir fps. 144 ün altına düşmüyorsa hiç boşuna işlemci değiştirmekle uğraşma. Değmez. B450m kartlara 3. Nesil dahil tüm Ryzen işlemcileri takabiliyorsun bios güncellemesini yaptıktan sonra. İşlemci değiştirmen düşündüğün kadar fark yapmayacak hayal kırıklığına uğrama sonra.

Aldığın FPS değeri gayet iyi çünkü arkadaşların dediği gibi 500 FPS bile alsan monitörün desteklemiycek. Benim sana tavsiyem işlemci takviyesi ve OC yerine RAM takviyesi yapman. Artık masaüstü bilgisayarların en az 16 GB olması gerektiğini düşünüyorum.

Görünüşe göre 1080p ve 60Hz bir monitör kullanıyorsunuz. FPS çatışma sırasında 60'ın altına düşmüyorsa bence bir sıkıntı yok. Intel i9-9900K'da bile çok değişken FPS veren bir oyun CS:Go, stabil bir FPS veremiyor. Ryzen'lerin tümünde çarpan kilidi açıktır ve OC yapılabilir ama Intel'e kıyasla OC kapasiteleri sınırlıdır, çünkü AMD zaten fabrika çıkışında sınırları zorlayarak çıkartmıştır bu işlemcileri. En stabil OC ayarlarıyla bile %4-5 civarında bir performans artışı alırsınız, ancak işlemci sıcaklığı bundan daha yüksek oranda artabilir. İşlemci değil de ekran kartına OC yaparsanız bu kez de işlemci darboğazı kaynaklı FPS düşüşleri olabilir. Bence değerler normal. Belki 8GB daha RAM takviyesi düşünebilirsiniz.

Seni azarlayan olmadı dostum niye kendi kendine böyle bir düşünceye kapıldın bilmiyorum. BIOS’la alakalı bilgin bile yok muhtemelen. Yoksa işlemci OC zor bir şey değil. Ayrıca araştırırsan insanların yaptıklarını deneyebilirsin. Sana kolay bir yol önereyim o zaman internetten kendi işlemcinle insanların hangi frekansta kaç voltaj verdiğine bak. Ben biraz bakındım 3.7GHz 1.3V oluyor gibi. Ryzen Master uygulamasını indirip herhangi bir profil üzerinden manuel kısmını seç. Sonra orada bütün çekirdekler için 3700MHz yapacaksın. Voltajı da 1.3V seç. Uygulamayı kullanamazsan Youtube’da bir sürü video var. İşlemci OC ile alakalı da aynı şekilde ama sen nedense bana atar yapıyorsun :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı