AMD Phenom II X4 965 ve R9 380 Sisteme Görüntü Gelmiyor

yusufyilmaz67

Hectopat
Daha fazla  
  • İşlemci - AMD Phenom II X4 965
  • Anakart - ASUS M5A97
  • Ekran Kartı - ASUS R9 380

409962

Ekran kartının resmi sitesinde bulunan yukarıdaki programı indirip kurdum. Ardından sistemi yeniden başlatmamı istedi. Yeniden başlattıktan sonra bilgisayar bir süre normal olarak çalıştı akabinde ekrandan görüntü gitti. Power tuşuna basılı tutarak bilgisayarı kapattım ve sonrasına ne yaptıysam bilgisayarın ekranına görüntü gelmedi. Fanlar çalışıyor ekran kartının ve anakartın ışığı yanıyor fakat ekrana görüntü gelmiyor. Forumlarda bir takım araştırmalar sonucu BIOS pilini çıkarıp bekledim CMOS jumper ile BIOS sıfırlama yaptım ama sonuç yine değişmedi. Donanımsal bir arıza oluştuğunu düşünüyorum sizce sorun işlemci kaynaklı mı? Yoksa anakart kaynaklı mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
  • İşlemci - AMD Phenom II X4 965
  • Anakart - ASUS M5A97
  • Ekran Kartı - ASUS R9 380

Eki Görüntüle 409962

Ekran kartının resmi sitesinde bulunan yukarıdaki programı indirip kurdum. Ardından sistemi yeniden başlatmamı istedi. Yeniden başlattıktan sonra bilgisayar bir süre normal olarak çalıştı akabinde ekrandan görüntü gitti. Power tuşuna basılı tutarak bilgisayarı kapattım ve sonrasına ne yaptıysam bilgisayarın ekranına görüntü gelmedi. Fanlar çalışıyor ekran kartının ve anakartın ışığı yanıyor fakat ekrana görüntü gelmiyor. Forumlarda bir takım araştırmalar sonucu BIOS pilini çıkarıp bekledim CMOS jumper ile BIOS sıfırlama yaptım ama sonuç yine değişmedi. Donanımsal bir arıza oluştuğunu düşünüyorum sizce sorun işlemci kaynaklı mı? Yoksa anakart kaynaklı mıdır?
Ekran Kartı'nın BIOS'unu güncellemeye çalışmışsınız ve başarılı olamamışsınız. Ekran Kartı VBIOS unu gerekmediği sürece güncellemeyin. Anakart BIOS'u gibi değil bu, hemen patlak verebiliyor. Yapabileceğiniz tek çözüm. İlk PCI slotuna çalışan kart takıp, 2. slota da sizin kartı takacaksınız ve VBIOS yükleyeceksiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı