AMD Phenom II X6 1090T ısınma problemi

şuayip2226

Hectopat
Daha fazla  
AMD Phenom II X6 1090T 3.20 GHz işlemcim var, cok ısınıyor oyunlarda. Anakartı değiştirdim yandı, yeni anakart aldım ondan sonra aşırı ısınmaya başladı. Anakartı garantiye yolladım sağlam ve her seyi düzgün cıktı, bir fikriniz var mı?

Ekran Görüntüsü (2).png

Çözüm
İşlemci eski nesil bir işlemci. 125W TDP değerine sahip. Genel bir bakım (Macun değişimi, Fan ve Kasa temizliği) yapın. Sorunun devamı halinde ekleyebiliyorsanız kasaya egzoz fan ekleyin ve yeni bir işlemci soğutucusu edinin. Bunlar çözecektir probleminizi.
Anakartın ısınmasına neden olabilecek problemleri incelemenizi öneririm. Fan, termal macun (eskimiş yada gerekenden fazla sürülmüş olabilir).

İşlemci eski nesil bir işlemci. 125W TDP değerine sahip. Genel bir bakım (Macun değişimi, Fan ve Kasa temizliği) yapın. Sorunun devamı halinde ekleyebiliyorsanız kasaya egzoz fan ekleyin ve yeni bir işlemci soğutucusu edinin. Bunlar çözecektir probleminizi.

Çözüm
Speccy programından normal ısı ve yükteki ısısını ölçebilirseniz daha iyi olur. Belki normal ısısı bile yüksektir. Sadece işlemci ısınıyor ise Overlock yaptıysanız bu etkili olur. Basit çözümler olan temizlik ve fan olaylarını çoktan gözden geçirdiğinizi düşünüyorum o yüzden Bios pilini resetleyip tekrar ısı değerlerini tek tek gözden geçirmenizi öneririm. Sorun devam ederse farklı bir power supply ile kontrol edin işlemciyi. Kolay gelsin

Başta normal her şey akıcı. Soğutucuda var açılıyor. Oyun az oyunuyorsun sonra baya bir yogun ses ve takılıyor. İşlemci süper. 8 GB RAM var bir de. Buna ekran kartı almam gerek. Yandı ekran kartı. 350 - 400 arası var mı öneriniz? Şu an ekran kartı yok. İnternet için gayet iyi. Benim korkum işlemciye bir şey olması.

Son düzenleyen: Moderatör:
Başta normal her şey akıcı. Soğutucuda var açılıyor. Oyun az oyunuyorsun sonra baya bir yogun ses ve takılıyor. İşlemci süper. 8 GB RAM var bir de. Buna ekran kartı almam gerek. Yandı ekran kartı. 350- 400 arası var mı öneriniz? Şu an ekran kartı yok. İnternet için gayet iyi. Benim korkum işlemciye bir şey olması
İşlemci için soğutucu ve montaj olayından tamamen eminseniz voltaj sıkıntısı çekiyor olabilir. Power supply'de olabilir sorun. Bu işin teknik servisi bile deneme yanılma ile çözebiliyor iken sizin de elinizden sadece bu gelir. Anakart sıcaklıktan yanmaz merak etme. Yanarsa dengesiz voltaj'dan yanar. O yüzden tüm her şeyin normal olduğuna inandıktan sonra güç kaynağını bir kontrol edin derim. Ekran kartı için bütçe belirtmelisiniz. Kolay gelsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı