AMD Phenom X6 1090T Overclock yapma

@Silinen üye ne yaptın bende aynı sistem mevcut soğutucu olarakta Hyper 212x var benim hiç bilgim yok sadece sistemi 3.6ghz ye çıkarttım biostan çarpan açarak daha detaylı bilgi verebilirmisin son durumun nedir. Bende sistem yükselticem fakat sistem yükseltmeden biraz bekliyeyim diyorum malum yeni =) işlemciler çıkıyor fiyatlar değişkenlik göstericek

@Silinen üye ne yaptın bende aynı sistem mevcut soğutucu olarakta Hyper 212x var benim hiç bilgim yok sadece sistemi 3.6ghz ye çıkarttım biostan çarpan açarak daha detaylı bilgi verebilirmisin son durumun nedir. Bende sistem yükselticem fakat sistem yükseltmeden biraz bekliyeyim diyorum malum yeni =) işlemciler çıkıyor fiyatlar değişkenlik göstericek
Çarpanları yükselttikten sonra yukarıda bahsettiğim ayarları kapatmanız gerekiyor. Anakarta göre değişiklik gösterdiğinden hangileri olduğunu net bir şekilde söyleyemem. Deneyip görmeniz lazım.

Gigabyte 890gpa-ud3h ile amd 1090T sisteme sahibim başlıkta beni sistemle aynı olunca merak ettim bende biraz daha beni idare edebilecek seviyeye çıkartmak istedim

Gigabyte 890gpa-ud3h ile amd 1090T sisteme sahibim başlıkta beni sistemle aynı olunca merak ettim bende biraz daha beni idare edebilecek seviyeye çıkartmak istedim
Dediğim gibi, kendim bile o ayarlarla çok uğraşmış olmama rağmen sağlıklı bir sonuç alamadım. Size de deneme-yanılma yolu ile gitmenizi tavsiye ederim. Yüksek voltaj vermediğiniz sürece ciddi bir risk olmaması lazım.

Ben tek çarpanı arttırdım 18x yaptım yanlış hatırlamıyorsam 3.6ghz ye ulaştı 3.8 hızına çıkartınca sistem açılmıyor. Benim sistem hakkında başka bilgim yok dediğiniz gibi voltaj arttırımı nasıl yapılır veya ramleri biraz daha arttırabilirmiyim onun araştırmasındayım. Ryzen 2. nesiller çıktıktan sonra bir umut belki 1. nesillerden :) alabilirim

Ben tek çarpanı arttırdım 18x yaptım yanlış hatırlamıyorsam 3.6ghz ye ulaştı 3.8 hızına çıkartınca sistem açılmıyor. Benim sistem hakkında başka bilgim yok dediğiniz gibi voltaj arttırımı nasıl yapılır veya ramleri biraz daha arttırabilirmiyim onun araştırmasındayım. Ryzen 2. nesiller çıktıktan sonra bir umut belki 1. nesillerden :) alabilirim
Overclock konusu hakkında genel bir araştırma yapmanızı tavsiye ederim. Buradan teker teker anlatmam sağlıklı olmaz. RAM'leri Overclock yapmak ise çok daha sıkıntılı bir konu, yüksek seviye Anakart ve RAM modellerinde uygulanıyor genelde.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı