AMD Phenom sistemi i3 8100 sisteme yükseltme

70409

Kilopat
İyi günler benim şuanki sistemim şöyle;
  • İşlemci : AMD Phenom(tm) II X4 810 Processor 2.60 GHz
  • RAM : Kingston 8 GB DDR3 1600 MHz
  • Ekran Kartı : MSI GTX 750 Ti TwinFrozr Gaming GDDR5 2GB 128Bit
  • Bağlantı : 50 Mbps SuperOnlıne
  • İşletim Sistemi : Windows 10 Pro 64 Bit
  • Anakart : GIGABYTE 970A-DS3P AMD 970/SB950 AM3+ DDR3 2000MHz
Ben bu sistemi güncelleyecem işlemci, anakart ve RAM'değiştirmeyi düşünüyorum.
Bu parçaları alacağım, şu anki sistemde 400 W'lık güç kaynağı var yeterli olur mu?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20180408-083053.png
    Screenshot_20180408-083053.png
    52,7 KB · Görüntüleme: 90
Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart uyumsuz. H310, B360, H370 ve Z370 anakartlar uyumlu.
PSU'nun marka ve modeli nedir?

PSU kaliteliyse güç yeterli gelir. Fakat biraz daha beklemenizi öneririm. Nisan ayı sonlarında yeni seri AMD işlemciler gelecek, hem fiyatları uygun olur hem de diğer işlemcilerin fiyatları bir nebze düşebilir.

100 ve 200 serisi anakartlarda Coffee Lake yani 8. nesil desteği yok. 300 serisi bir anakart zorunlu.

Tavsiyem B350 anakart ile Ryzen alman. Daha iyi olur. Bir de PSU'yu bence riske girmeyip değiştir, çünkü yetmeyebilir. Tam modeli ne? 80+ sertifikası var mı? Ve 12A kanalından ne kadar veriyor?

Tavsiyem B350 anakart ile Ryzen alman. Daha iyi olur. Bir de PSU'yu bence riske girmeyip değiştir, çünkü yetmeyebilir. Tam modeli ne? 80+ sertifikası var mı? Ve 12A kanalından ne kadar veriyor?
Hocam neden Intel önermiyorsunuz? AMD kötü diyorlar. Ryzen serisi nasıl, Intel kadar performanslı mı? FX serisi işlemcileri kötüydü. Bu arada güç kaynagım eski 10 yıllık geçmişi var. O zamanın en iyisiydi ama tabi o zaman sertifika yoktu.

Hocam neden Intel önermiyorsunuz? AMD kötü diyorlar. Ryzen serisi nasıl, Intel kadar performanslı mı? FX serisi işlemcileri kötüydü. Bu arada güç kaynagım eski 10 yıllık geçmişi var. O zamanın en iyisiydi ama tabi o zaman sertifika yoktu.
O AMD kötü diyenleri takma, birçoğu sadece fanboy. Evet FX serisi iyi değildi ama o 2011 yılındaydı, biz şu an 2018'deyiz. Ryzen serisi gayet performanslı ve F/P işlemcilere sahip. Ayrıca soketi çok daha uzun ömürlü. Intel önermememin sebebi 6. ve 7. Nesil işlemcilerin performans olarak sönük kalması ve 8. Nesil işlemcilerin anakart nedeniyle F/P olamaması. 7. Nesil işlemcide 150 lira olan H110M anakart 8. Nesil işlemcide (H310M) 380 lira. O paraya AMD'nin B350 çipsetini alıyorsun. Güç kaynağı şu anlık muhtemelen yeter, ama ileride daha yüksek bir işlemciye veya ekran kartına geçmek istersen kurtarmaz. Yükseltme için toplam ne kadar bütçen var?

O AMD kötü diyenleri takma, birçoğu sadece fanboy. Evet FX serisi iyi değildi ama o 2011 yılındaydı, biz şu an 2018'deyiz. Ryzen serisi gayet performanslı ve F/P işlemcilere sahip. Ayrıca soketi çok daha uzun ömürlü. Intel önermememin sebebi 6. ve 7. Nesil işlemcilerin performans olarak sönük kalması ve 8. Nesil işlemcilerin anakart nedeniyle F/P olamaması. 7. Nesil işlemcide 150 lira olan H110M anakart 8. Nesil işlemcide (H310M) 380 lira. O paraya AMD'nin B350 çipsetini alıyorsun. Güç kaynağı şu anlık muhtemelen yeter, ama ileride daha yüksek bir işlemciye veya ekran kartına geçmek istersen kurtarmaz. Yükseltme için toplam ne kadar bütçen var?
Bunlar nasıl?

Screenshot_20180408-134328.png

3 sene önce çıkmış anakartın fiyatı ile güncel anakartların fiyatını karşılaştırmak ne kadar mantıklı bilemedim...
i3 8100, şu an sizin için en mantıklı ve performanslı seçimdir. H310 ya da B360 anakartlardan birini tercih edebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı