AMD pişmanlık mıdır?

RX 5000 ve 6000 serisi yeni sürücüler ile daha kararlı hale geldi.

Ama, RX 570 WattMan hatası diye bir efsane hata vardır insana saç baş yoldurur.
Yani RX 500 ve 400 serisinden uzak durun.

14 ay boyunca sorunsuz hangi versiyonda kullandıysanız ekran kartını o versiyona geri döndürün. Güncel kullanmanız şart değil ki. Sorununuzu çözmedi mi eski versiyonu yüklemek?

O WattMan hatası donanımdan kaynaklanmasa bile her AMD GPU'su kullananın başına gelmiştir Windows'tan dolayı olsun başka nedenlerden olsun böyle maalesef.

Kısacası AMD işlemci ve NVIDIA ekran kartı fakat AMD CPU ile AMD GPU daha uyumlu onu da unutmamak lazım.
Benim başıma öyle bir olay gelmedi. amd gpu sorunsuz çalışıyor ısınma sorunu dışında.

Yaklaşık 7 yıl Nvidia ekran kartı bulunan laptop kullanmıştım, hiçbir sürücü sıkıntısı yaşamamıştım. AMD ekran kartlı başka bir laptop aldığımda 1 yıl içinde 2-3 kere format atmak veya DDU ile sürücüyü temizlemek zorunda kaldım. Sürücü yüklenirken siyah ekranda kalıp düzelmemesinden tut, mavi ekran sorunlarına. Şimdi masaüstünde yine Nvidia kullanıyorum. Geçenlerde gelen güncelleme sonrası 1 haftada 3 mavi ekran aldıktan sonra hemen tekrar güncelleme geldi ve sorun düzeldi. Dolayısıyla sürücü konusunda AMD'ye güvenilmiyor. İşlemcilerinde sorun yok ama ekran kartında özellikle sabıkalı modellerden uzak durulmalı.

Hiç de değil 1 yıldan fazladır 5500 XT kullanıyorum ne sürücü hatası aldım ne bir şey. Üzerine sağlam performans artışı da oldu.

AMD malesef sürücü konusunda çok sıkıntı. Ekran kartı nda çok geliştirmeleri gerekiyor kendilerini.. Nvidia en az 10 yıl önde gidiyor amdye göre. Yıllarca AMD kullandım bende ancak Nvidia ya geçtikten sonra anladım ki Nvidia bambaşka birşey

Yeni konular

Geri
Yukarı