Çözüldü AMD R3 2200G GPU sürücüsü kurulmuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mackenzie41

Picopat
Daha fazla  
RAM
8 GB PNY 3000 MHZ RAM
Anakart
ASUS B450M PRİME K
Merhaba arkadaşlar, yeni bir sistem aldım 3 hafta oldu alalı ama bir sorunla karşılaştım.
İşlemcimin (Ryzen 3 2200G) driverini yüklüyorum açıyorum kullanıyorum ama bir süre sonra aşağıdaki hatayı veriyor. Driverin en son sürümünü kurunca veriyor bu hatayı.

resim_2021-10-28_215819.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hayır dur Update yüzünden oluyor bu. DDU ile tüm sürücüleri sil sonra yeniden başlat, hemen driver kurulumu aç, driver kurulsun.

Kurulma bittikten sonra Windows Update aç ve Update yap. Sonra driver indirecek.

O onu bitirdikten sonra bu hatayı alacaksın. Sonra aygıt yöneticisine git ve görüntü bağdaştırıcı olarak görünen Vega ekran kartını sürücüsünü geri yükle de yani eski sürücüye dön sorunun çözüldü.
Merhaba arkadaşlar, yeni bir sistem aldım 3 hafta oldu alalı ama bir sorunla karşılaştım.
İşlemcimin (Ryzen 3 2200G) driverini yüklüyorum açıyorum kullanıyorum ama bir süre sonra aşağıdaki hatayı veriyor. Driverin en son sürümünü kurunca veriyor bu hatayı.

Eki Görüntüle 1541734
Driver uygun değil diyor reset atmanı öneriyoruz falan. Eski sürücü indir uyumlu olmayabilir zaten windows updatede otomatik indirir. Birde biosunu güncelle.

Hayır dur Update yüzünden oluyor bu. DDU ile tüm sürücüleri sil sonra yeniden başlat, hemen driver kurulumu aç, driver kurulsun.

Kurulma bittikten sonra Windows Update aç ve Update yap. Sonra driver indirecek.

O onu bitirdikten sonra bu hatayı alacaksın. Sonra aygıt yöneticisine git ve görüntü bağdaştırıcı olarak görünen Vega ekran kartını sürücüsünü geri yükle de yani eski sürücüye dön sorunun çözüldü.

Çözüm
Ben de benzer sorunu yaşadım, ancak her büyük Windows Update sonrası durum tekrarlıyor. DDU ile ekran kartı sürücüsünü silin, ardından Windows Update ile güncelleme kontrolü yapın. AMD sürücüsü inerken güncellemeyi 1 hafta durdura basın ve bıraktığım linkteki adımlar ile güncellemeyi gizleyin. Ardından güncelleştirmelere devam edebilirsiniz.

Hocam dediğiniz gibi yaptım şu anda bir sorun yok gibi görünüyor. DDU uygulamasını kaldırıyim mi yoksa kalsın mı? Bir de driverlerin güncellenmesinden sonra FPS artışı gözlemlenir mi?

Hocam dediğiniz gibi yaptım şu anda bir sorun yok gibi görünüyor. DDU uygulamasını kaldırıyim mi yoksa kalsın mı? Bir de driverlerin güncellenmesinden sonra FPS artışı gözlemlenir mi?

Gözlemlenir. Fakat asıl FPS artışı sisteminizi RAM takviyesi yaptığınız zaman daha net gözlemlersiniz.

2021 sürücüsüne nazaran şu anki daha iyi.

Geri
Yukarı