AMD R5 5600X yük altında 80 derece

Kullandığın macunun iletkenlik değeri de 8 W/m-K. Yani kötü diyemeyiz. Dediğim gibi bu soğutucu ile max 60-65 derece olması gerekir ki oyunlarda bu değer daha düşük olur genelde. CS:GO'da işlemci kullanımı pek fazla olmaz. Bir dene bakalım bekliyorum...

Senden ricam AIDA64 programı ile stress testi yapar mısın ? En azından test 5 dakika sürsün. https://www.gezginler.net/indir/aida64-extreme-edition-everest-ultimat.html
1640544599278.png

1640544640137.png

@mesco1905 Kardeş 15 saniye test yapmışsın :) En azından 5 dakika sürmesi gerekiyor testin. Bi de rica etsem ekran görüntüsü aldığın zaman paint'de gerekli bölümü keser misin. Bu şekilde görmemiz gereken kısım biraz küçük oluyor...

Stok soğutucu dahi olsa ısıdan kapanması aklıma montaj hatası veya termal macun eksikliği olabileceğini getiriyor. Kullandığın kasa da önemli tabii kasan nedir?

Cooler Master TD500 mesh.
@mesco1905 kardeş 15 saniye test yapmışsın :) en azından 5 dakika sürmesi gerekiyor testin. Bir de rica etsem ekran görüntüsü aldığın zaman Paint'de gerekli bölümü keser misin? Bu şekilde görmemiz gereken kısım biraz küçük oluyor...

5 dakika yaptım ustam :)

Adsız.png

Tamam dostum. Sorun soğutucu montaj ya da soğutucunun pompasında bir sorun var gibi. Çünkü bu değerler normal değil. Maksimum 96 derece, ortalama 81 ve en önemlisi minimum 59 derece :D Benim de aynı işlemci var. Üzerinde 250 TL satın aldığım hava soğutucu var. Ve bu stress testinde maksimum 75 derece oluyor. Oyunlarda ise 70 derece maksimum genelde. Yani kısacası senin sorunun soğutucu ile alakalı gibi.

Bu arada soğutucunda bir problem olmasaydı eğer senin maksimum sıcaklığın 65 dereceyi geçmez diye düşünüyordum bu stres testinde. Ama 96 dereceye ulaşmış ki bu da sorun var demektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı