AMD Radeon 530 ekran kartı gözükmüyor

Arines

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar öncelikle. Benim sorunum şu: Laptop kullanıcısıyım, Lenovo V330-15ikb kullanıyorum. Geçen hafta bilgisayarımda bir hata aldım. Ne olduğunu görmedim. Çalıştığım için bilgisayar başına pek geçemiyorum. Kardeşlerim var. Onlardayken gelmiş hata görmemişler. Neyse, şöyle oldu: Bilgisayarı açıyordum fakat direkt olarak otomatik onarıma atıyordu. Format atmaya çalıştım, olmadı. Temiz kurulum yapmaya çalıştım. Format atarken donuyordu. Hesap bilgisi girerken vs. donmalar yaşıyordum. Sorunu kendim çözemeyeceğim için bilgisayarcıya götürdüm. İncelemiş, HDD sorunu var dedi. Dedim tamam yapın falan yaptılar, aldım bilgisayarı, geri aldım .eve geldiğimde çalıştırdan DxDiag yapıp kontrol ettiğimde şunu gördüm. 2 tane ekran kartı var bilgisayarda biri Intel UHD Graphics 620 diğeri AMD Radeon 530 Intel'de sorun yoktu fakat AMD'nin gözüktüğü kısımda basicdisplay.sys yazıyordu. Windows'u güncelledim driverları indirmeye çalıştım. Şu an o kısımda igdumdim64.dll, igd10ium64.dll,igd10iumd64.dll,igd12umd64.dll yazıyor geri götürdüm ekran kartında sorun var diye dedi ki lehimleri oynamıştır ekran kartında sorun var vs. açıklamalar yaptı. Bu sorunu nasıl düzeltebilirim? Bilgisi olan biri yardımcı olabilir mi? Ekran görüntüsünü de yükledim bakabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    178,1 KB · Görüntüleme: 41

Geri
Yukarı