Çözüm AMD Radeon 530 ekran kartı R7 M440 olarak gözüküyor

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ghost3xperience

Decapat
Öncelikle herkese iyi günler arkadaşlar. AMD'nin bu yeni aldığımız laptoplardaki Radeon 530 yerine R7 M440 olarak gözükmesi yazılımsal olarak bir hataydı. Laptopu ilk aldığım dönemlerde çok araştırdım ancak bir sonuca varamamıştım ve bu da beni gerçekten laptopu kullanmaktan soğutmuştu performans vb. yüzünden. Ancak bugün Lenovo Ideapad S145' kullananlar burayı iyi dinlesin. "Lenovo Vantage" üzerinden bugün bir AMD VGA 64 Bit güncelleme geldi. Ben AMD'nin kendi sitesinden verdiği en güncel driveri kullanıyordum yani R7 M440 idi. Bu sorunu "Lenovo Vantage" üzerinden çözdüm. Sistem güncellemelerini siz de yapın ve önerim olarak laptopun markasının sizler için sunduğu programı kullanıp güncel tutun. Sorunu devam edenler için yardımcı olabilirim şimdiden teşekkür ederim!

Dosya Ekleri

• cx.PNG
    cx.PNG
    797,9 KB · Görüntüleme: 138
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    741 KB · Görüntüleme: 185
  • xd.PNG
    xd.PNG
    147,8 KB · Görüntüleme: 109
Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle herkese iyi günler arkadaşlar. AMD'nin bu yeni aldığımız laptoplardaki Radeon 530 yerine R7 M440 olarak gözükmesi yazılımsal olarak bir hataydı. Laptopu ilk aldığım dönemlerde çok araştırdım ancak bir sonuca varamamıştım ve bu da beni gerçekten laptopu kullanmaktan soğutmuştu performans vb. yüzünden. Ancak bugün Lenovo Ideapad S145' kullananlar burayı iyi dinlesin. "Lenovo Vantage" üzerinden bugün bir AMD VGA 64 Bit güncelleme geldi. Ben AMD'nin kendi sitesinden verdiği en güncel driveri kullanıyordum yani R7 M440 idi. Bu sorunu "Lenovo Vantage" üzerinden çözdüm. Sistem güncellemelerini siz de yapın ve önerim olarak laptopun markasının sizler için sunduğu programı kullanıp güncel tutun. Sorunu devam edenler için yardımcı olabilirim şimdiden teşekkür ederim!

Lenovo Ideapad 320-15 ABR'da hala bu sorun var. Lenovo Vantage'de güncelleme de yok. Aslında oyunlarda harici ekran kartı kullanılıyor. O konuda sıkıntı yok ama ekran paylaşım programlarında(Discord, OBS vb.)Siyah ekran var. Sadece fare gözüküyor. Çözümü var mı?
1615206334641.png

Aynı laptop bende de var HP'nin ama çözümü bulamadım yardımcı olur musun?

OBS vb. video kaydı programlarına girmeden önce güç seçeneklerinden güç tasarruflu grafikleri zorla seçeneğini kaydedip açarsan video kaydedebiliyorsun. Açtıktan sonra tekrar performansı en üst düzeye getir diyebilirsin.
Güç seçenekleri için aramaya güç seçeneklerini düzenle yaz seçili planın gelişmiş güç ayarlarında bulabilirsin.

Ben oyun oynamıyorum son güncellemeyi yapınca M340 oluyor ekran kartı ve 2.ekran kartına geçmiyor oyuna girince... Lanet bir laptop.

Performansı en üst düzeye getir seçeneğini seçince bile olmuyorsa yapılacak bir şey yok. Ben böyle çözmüştüm. Son driverlerı da indirdim diyorsun. Cidden eski AMD laptoplarını kullanmak bir işkence.

Geri
Yukarı