AMD RADEON 6610 Performans Düşüklüğü

taylanbektas

Hectopat
Yer
Istanbul, Turkey
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, bilgisayara format attım. Ekran kartı driverim normalde AMD RADEON 6610 ama yükleyince, her driver programından veya windows kendi olarakdan AMD RADEON 7500/7600 SERIES i yüklüyor. Bu ekran kartı çalışmıyor hatta. Onunla çözünürlük 1366x768 den 1024 e iniyor. 6610 la devam edin diyeceksiniz fakat bunun da performansı düşük güncel olmadığı için. Bu konuda yardım ederseniz sevinirim.

Arkadaşlar oyundaki kasma sorunun nedeni sadece o olmayadabilir çünkü oyunu açtıktan 5 dk sonra kasmaya başlıyor ve bazen düzeliyor. Eğer bu ısınmadan kaynaklı ise (fanları temizledim) termal macunu değiştirebilirim ne diyorsunuz ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar formattan sonra eskiden kasmadığı oyunlarda kasma yapıyor ( Bilgisayarın ekran kartı vs. yeterli ) . Ekran kartım normalde AMD Radeon 661o. Formattan sonra driver programları olsun, Windows olsun bunu AMD Radeon 7500/7600 olarak alglayıp kuruyor. 7500/7600'ü kurunca ekran kartı görevini yerine getirmiyor, hatta ekran çözünürlüğü bile düşüyor. 6610 Dan devam edemem çünkü güncel değil. Aynı zamanda kasmasının bir nedeni de bilgisayarın ısınması olabilir . Fanlar temiz fakat termal macun yenilenmesi gerekiyor olabilir.

Casper Nirvana NB 15.6

@Recep Baltaş bir de siz bakın eminim siz biliyorsunuzdur :(

Evet arkadaşlar sorunu sanırım buldum. Bilgisayarın altına 2 buz yerleştirdim ve şu an 60 FPS sabit alıyorum. Termal macunu yenilemeliyim sanırım.

caspernirvanacmsiyah6-500x500.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı