AMD Radeon HD 6510'a Dikkat!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Birinci olarak bilgisayarımı bana babam almadı ve aynı zamanda bilgisayarım casper değil.....

Bilgisayarın özellikleri :

• İntel i7 2600 3.4Ghz,
  • 2gb Amd radeon graphics 6510
  • 16gb ram....

Sanırım buda seni tatmin etmiştir.... Tekrar söylüyorum bilmediğiniz bi konu hakkında yorum yapmayınız.... Aynı zamanda ben CoD Black Ops'u 'Full HD' 1080p , antı alıasing 16x de oynuyorum, Full çözünürlük kelimesini aslında bir şey biliyorsun zannederek yazmıştım ama yanılmışım.... Öyle tabir ettiğin gibide bol keseden sallamıyorum kardeşim. Senin gibi bir şey bilmeyen ve sadece internette gördüğü bu bilgiyi sanki kendisi bu ekran kartı ile oynamış gibi yorum yazan insanlara cevap vermek için yazdım bu yorumu .... Bir arkadaşa göre bu ekran kartı ile 'Oyun oynamak hayalden ibaret' miş... sizin gibi insanlara söyleyecek bir laf bulamıyorum... Gerçekte hiç birşey bilmeyen ve internetten gördüğü her bilgiyi sanki kendisi biliyormuş gibi siteden yansıtan insanlarsınız yani Önünüzde daha çok yol var... bence artık bilmediğin bir konu hakkında insanlarla sataşmayı bırak.

Admin tamam da sen neden hala anlamıyorsun benim bilgisayarım casper değil :)

Oturduğunuz yerden insanları bilgisizlikle suçlamak ne kadar kolay değil mi? Bana bu güne kadar yazdığınız bir makale gösterebilir misiniz? Hayır... Yaptığınız bir işi? Hayır...

Neyse bunları bir kenara bırakalım. Bilgisayarınız Casper değil, ama başka bir marka...Exper ya da bir başka vasat yerli üreticinin ürünü...

2 GB ekan kartı demişsiniz. Ekran kartlarını GB miktarına göre değerlendirmek ancak bu konudaki bilgisiz kullanıcıların yapacağı bir şeydir. BU sisteme 16 GB RAM takan firmayı bir kenara bırakıyorum, sizin bu miktara kanmış olmanız ise çok komik olmuş.

16 GB'ın ancak 4 GB'ını kullanabilirken geri kalan 12 GB sizi kazıklamak için firmaların elindeki güzel bir silah. Malum, DDR3 bellekler artık peynir ekmek fiyatına satılıyor...Koy 16 GB'ı müşteri keklik gibi gelsin..."Vaaaay. 16 GB. Breh breh breh..." Sorsanız, 16 GB'ı kullanabilecek bir tane bile uygulama sayamaz...

Sizler, oyun oynadığınızı "zanneden" kullanıcılarsınız. Çöp adamlarla oyun bitiren...berbat grafikler....vasat bir klavye ve fare...8 ms ekran... Bir de sizin XP kullananlarınız var ki, aman allahım....

Ekran kartı bende olmadığı için kendim test edemedim. Zaten böyle bir ekran kartına da beş kuruş vermem. Bu yüzden yabancı sitelerdeki sonuçlarla yetineceksiniz...

Neyse anlaşılan daha yaşınız küçük. Büyüyünce yediğiniz kazığın farkına varırsınız. Ben de 8 sene önce Casper'dan kazık yemiştim. Kazık yiye yiye öğrendim... Hatta bak şanslısın, benim dönemimde bunları anlatan kimse de yoktu.

Merhaba, benim şöyle bir problemim var. Hazır konuyu görmüşken... HD 6570 kart var elimde fakat tek sorunum aşırı ısınması. Örneğin Heroes of Newerth ya da Path of Exile vs. oynarken ekran kartı kısa sürede 98-106 dereceye kadar çıkıyor. Dolayısıyla fan hızı da artıyor. Rahatsız edici birşey. Yapacak birşey yok sanırım, mecbur değiştiricem kartı. Bi 400 500 lira çıkacak gibi...

Kart ısınıyorsa kartı kasadan sökün ve tozlarını temizleyin. Bu konuda tecrübeniz varsa soğutucuyu da söküp termal macunu yenilemeniz gerekiyor. Thermaltake TG2 kullanabilirsiniz. Ama tavsiyem, marka bilgisayarınız ile gelen bu zayıf karttan kurtulmanız.

HD 6850 gibi bir kart alın, bir daha kolay kolay arkanıza bakmazsınız.

Oturduğunuz yerden insanları bilgisizlikle suçlamak ne kadar kolay değil mi? Bana bu güne kadar yazdığınız bir makale gösterebilir misiniz? Hayır... Yaptığınız bir işi? Hayır...

Neyse bunları bir kenara bırakalım. Bilgisayarınız Casper değil, ama başka bir marka...Exper ya da bir başka vasat yerli üreticinin ürünü...

2 GB ekan kartı demişsiniz. Ekran kartlarını GB miktarına göre değerlendirmek ancak bu konudaki bilgisiz kullanıcıların yapacağı bir şeydir. BU sisteme 16 GB RAM takan firmayı bir kenara bırakıyorum, sizin bu miktara kanmış olmanız ise çok komik olmuş.

16 GB'ın ancak 4 GB'ını kullanabilirken geri kalan 12 GB sizi kazıklamak için firmaların elindeki güzel bir silah. Malum, DDR3 bellekler artık peynir ekmek fiyatına satılıyor...Koy 16 GB'ı müşteri keklik gibi gelsin..."Vaaaay. 16 GB. Breh breh breh..." Sorsanız, 16 GB'ı kullanabilecek bir tane bile uygulama sayamaz...

Sizler, oyun oynadığınızı "zanneden" kullanıcılarsınız. Çöp adamlarla oyun bitiren...berbat grafikler....vasat bir klavye ve fare...8 ms ekran... Bir de sizin XP kullananlarınız var ki, aman allahım....

Ekran kartı bende olmadığı için kendim test edemedim. Zaten böyle bir ekran kartına da beş kuruş vermem. Bu yüzden yabancı sitelerdeki sonuçlarla yetineceksiniz...

Neyse anlaşılan daha yaşınız küçük. Büyüyünce yediğiniz kazığın farkına varırsınız. Ben de 8 sene önce Casper'dan kazık yemiştim. Kazık yiye yiye öğrendim... Hatta bak şanslısın, benim dönemimde bunları anlatan kimse de yoktu.

Burak bey çok güzel cevaplamışsınız, ama bu tip kişilerede her yerde denk geliyoruz inanın.Örneğin bizim bi arkadaş teknosadan bilgisayar almış gitmiş benim bilgisayarım yavaş çalışıyor demiş oda ram driver ını kurdunuzmu :) gibi bir cevap vermiş düşünün teknosada çalışan bir kişinin bilgisizliğini bu tipler her yerde denk geliyor daha oyunun takılıp takılmadığını bile anlayamazlar kaç FPS de oynuyorsun desen FPS i bilmez ölçemezler. Zamanında bende hiç bişey bilmiyordum şimdi azda olsa bilgim var ama ben bu arkadaş gibi değildim çok bilmişlik yapmıyordum neyse bu arkadaşlar oyun oynadıklarını sansınlar, ne kadar zavallıca :( .

Burak kardeş güzel cevap eline ağzına sağlık :) Hakketikleri cevabı vermişsin. Recep abi bilgisayar parçaları hakkında ne biliyorsam senin sayende ^^

Burak Alkan doğru söylüyor. AA Açtıgında kart rezalet; flim açıyorum Full HD AA Hataları HD Flimi 360 kalitesinde gösterme. En Kötü oyun TDU2 1920X1080 de kasarak oynuyorum ki sistemimde i5 işlemci 6 GB ram var. Verdiğim paraya yazıkmış onu anlıyorum. Kısa zamandı yeni bir ekran kartı almayı planlıyorum. ATI Radeon 6850 HD bir kart.

Battlefield 3'de AA, AF 16x değerinde açıkken HD 7870 ve üzeri kartlar gerekebilir.

Yorumları okurken baya sinirlendim açıkçası agresif yapım :)
Özet: İ7 işlemci , 16 GB RAM, 2 GB Ekran kartı bu sizi tatmin etmiştir demesi cahilliğine veriyorum neyse. :(
Arkadaş, ayıptır söylemesi 16 GB RAM şu an 4 GB RAM ile oyunlarda aynı performansı veriyor. Üzüldüm arkadaşa Technopat'tan öğreneceği çok şeyler var.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı