ATI Radeon HD 6510 Overclock Yapmak

Bilemiyorum bilgisayarcının macunu nasıl olur, OC yapacaksan bence kaliteli al, fazla pahalı ürünler değil zaten.
Cooler Master Htk-002 Termal Macun Htk-002-u1-gp - n11.com
Bu ürün nasıl güzele benziyor.

Bilemiyorum bilgisayarcının macunu nasıl olur, OC yapacaksan bence kaliteli al, fazla pahalı ürünler değil zaten.
Bilgisayarımı güzelce temizledim. İşlemci termal macunu kurumuştu ama çok aşırı değil. Ekran kartının ise termal macununu çıkaramadım bile, bilgisayarcıya götürdüm o temizledi güzelce. Şuan bilgisayar gayet güzel çalışıyor her şey normal lakin yaklaşık yarım saatten beri çalıyor bilgisayar. İlk açtığımda afterburnerdan baktığımda 34 derecelerde falan dolaşıyordu sevindim :) Sonra tekrar baktım yine 48 derecelerde dolaşıyordu (bu dereceler %15 fan hızında) Sonra da fan hızını %70 yapıyım dedi 48 deyken 34'e kadar düştü. Tekrar %15'e aldım fan hızını 10 dakika falan geçti şimdide 34 36 40 derecelerde dolaşıyor bu değerler normal mi, kasayı açıp termal macunun düzgün olup olmadığına bakmam lazım mı?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı