Çözüldü AMD Radeon HD 7600M'de Valorant oynarken 19-20 FPS alıyorum

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Muhammet Talha

Femtopat
Yer
Silikon Vadisi
Daha fazla  
Meslek
Bosch İşler Müdürlüğü
Başlıktada dediğim gibi Valorant'ta 20 FPS sabit sorununu çözemiyorum. İyi bir bilgisayarım var, GTA 5 bile kaldırıyor o kadar yani :D Ama Valorant oyununda 19-20 FPS sabit ayarları en iyi performansa göre yaptım, FPS sınırını kaldırdım, oyun dosyalarını karıştırdım işe yaramadı...

Ekran kartı: AMD Radeon HD 7600M series.

Çözüm
Sorunu Windows 10 kurarak kısmi olarak çözdüm. Ekran DxDiag'da ekran kısmında Intel var ve oluşturucu kısmı geldi. Orada da AMD yazıyor fakat işin garibi şimdi de oyunu yüksek performansa alıyorum fakat AMD ile değil Intel ile açıyor, AMD ile başlamıyor? :D
AMD o performansı vermesi normal değil laptopun sorunu galiba chipin, tamirciye götürdüm bakması için adam güldü bana yanında oyun açtım madem AMD böyle FPS veriyor neden bu laptopta AMD chip var diyor :D adam haklı bir şey diyemedim kaldık öyle 8 kurdum geri duruyor öyle laptop.
Adam da anlamadı mı yani ?

Adam da anlamadı mı yani?

Anlamadı galiba ya da çözemedi çünkü Windows 10 kuruluyken götürdüm akşam almaya gittim Windows 10'da çözülmemiş sorun hiçbir türlü hangi sürücüyü hangi programa başvursalar da AMD ile oyunlar bir türlü açılmıyor. Windows 8'de Intel ve AMD arası geçiş oluyor fakat işte FPS düşüklüğünü görünce o da şaşırdı ne yapacağını, aldım geldim bende eve kendim uğraşıyorum belki çözerim diye.

Anlamadı galiba ya da çözemedi çünkü Windows 10 kuruluyken götürdüm akşam almaya gittim Windows 10'da çözülmemiş sorun hiçbir türlü hangi sürücüyü hangi programa başvursalar da AMD ile oyunlar bir türlü açılmıyor. Windows 8'de Intel ve AMD arası geçiş oluyor fakat işte FPS düşüklüğünü görünce o da şaşırdı ne yapacağını, aldım geldim bende eve kendim uğraşıyorum belki çözerim diye.
Win 7 denedin mi ?

Ne alakası var hocam? Win 8 denedim,8.1, 10 denedim bir de 7 mi kaldı? İsterseniz XP'yi de deniyelim.
Yalnız dostum ben sorunu çözdüm haberin olsun. Orda sorma amacım bazı driverlarda destekleme sorunu çıkabiliyor. Ben Windows 10 kullanıyordum. Ekran kartı driverını yüklesemde yüklenmemiş gibi gözüküyordu. Windows 8.1 kurdum driverı kurdum düzeldi. Zaten bilgisayarında sitesinde modeli ile girdiğimde en son driver desteğini 8.1 için verdiğini gösteriyordu. İstersen kurduğum driverı sanada verebilirim.

Yalnız dostum ben sorunu çözdüm haberin olsun. Orada sorma amacım bazı driverlarda destekleme sorunu çıkabiliyor. Ben Windows 10 kullanıyordum. Ekran kartı driverını yüklesemde yüklenmemiş gibi gözüküyordu. Windows 8.1 kurdum driverı kurdum düzeldi. Zaten bilgisayarında sitesinde modeli ile girdiğimde en son driver desteğini 8.1 için verdiğini gösteriyordu. İstersen kurduğum driverı sanada verebilirim.

Ciddi misin çözdün mü?

FPS düşüklüğü sorunu düzeldi mi?
Tabii ki ver driver i.

Ciddi misin çözdün mü?

FPS düşüklüğü sorunu düzeldi mi?
Evet, Valorant'da denemedim ama Pubg Lite'da 20 FPS'i geçemiyordu şuan 50-60 FPS alıyor. Çoğu uygulama ekran kartını görmüyordu artık görüyor.
Örneğin Photoshop kullanırken dahili ekran kartını kullanmak zorunda kalıyordum. Şuanda 7600m olarak görünüyor programda ve rahatlıkla kullanıyorum.

Ama laptop eski olduğu için açıkçası pek oyun oynamıyorum. Isınma problemleri falan var. Çok nadir Lol giriyorum ve Photoshop için kullanıyorum.

Evet, Valorant'da denemedim ama PUBG Lite'da 20 FPS'i geçemiyordu şu an 50-60 FPS alıyor. Çoğu uygulama ekran kartını görmüyordu artık görüyor.
Örneğin Photoshop kullanırken dahili ekran kartını kullanmak zorunda kalıyordum. Şu anda 7600M olarak görünüyor programda ve rahatlıkla kullanıyorum.

Ama laptop eski olduğu için açıkçası pek oyun oynamıyorum. Isınma problemleri falan var. Çok nadir LoL giriyorum ve Photoshop için kullanıyorum.

Driver linkini verir misin ve şu an Win 8.1 mi kullanıyorsun?
Bence bu PC çok da kötü değil, fan temizliği, macun temizliği yaparak ısınma problemini ortadan kaldırabilirsin.
@Orthros hocam driver i bir verseniz.

Geri
Yukarı