AMD Radeon RX 590 Oyunlarda Görsel Yırtılma sorunu

Woky

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
  • AMD Ryzen 5 2600
  • MSI B450M PRO-M. 2 V2
  • 2xCorsair Vengeance LPX 8 GB 3000MHz
  • MSI AMD RX590 Armor OC 8 GB
  • Crucial 480GB BX500
  • Power Boost 600W 12CM
  • AOC Q3279VWF 31.5" 5ms 75Hz
The Witcher 3 ve League of Legends oyunlarında yırtılma sorunu yaşıyorum. Görüntü ayarlarını değiştirip FPS'i 30,60,75 şeklinde sabitleyip ve Free-Sync ayarını açıp kapatıp test ettim herhangi bir değişiklik olmadı.

Çözüm
Yaşadığız sorun
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu şekilde mi ?

5-6 gün önce ekran kartını Hepsiburada işlemciyi Vatandan almıştım.

Bu videoda görünen şey grafik yırtılması değil grafik bozulması.
Ekran kartınız bozuk gibi duruyor. Servise vermek tek çözüm gibi. Kartınız yeni çünkü.
Konuyla alakası yok ama Rx 590'ı ve r5 2600'ü kaça aldın ?
1.370,70 ekran kartı 770 işlemci

Hocam LoL'de herkesde oluyor serbest kamerada yırtılma bilgin olsun, hızlı hareket ettirince.
Görüntü sabit durumda olduğu zamanda aynı şekilde oluyor.

FreeSync ve Gsync olmayan monitörlerde herkes karşı karşıya bu sorunla. LOL 60 FPS'ye kitlenip oynanabilir.

FreeSync aktif ve kapalı ve FPS'i 30, 60, 75'e kitleyip denedim.

Ne yazık ki AMD ekran kartlarında olabiliyor bu. Elimde FreSync bir monitor var R9 390x ekran kartım var, ne yaptıysam yapayım, yırtılmaları engelleyemedim. Her oyunda olmuyor ama olduğu zaman da engelleyemiyorum. AMD forumlarında da yazdım, Gsync açtım kapadım, farklı driver denedim, oyun içi ayarları değiştirdim ama ne yazık ki bazı oyunlarda yırtılma oluyor. Ancak aynı oyunları Nvidia bir ekran kartı ile aynı monitörde oynadığımda yırtılma olmuyor.

İşlemci cephesinde AMD sınıf atladı ama ekran kartı olarak bir daha AMD alacağımı düşünmüyorum.

Hocam LoL'de herkesde oluyor serbest kamerada yırtılma bilgin olsun, hızlı hareket ettirince.
Saçmalık.
Ne yazık ki AMD ekran kartlarında olabiliyor bu. Elimde FreSync bir monitor var R9 390x ekran kartım var, ne yaptıysam yapayım, yırtılmaları engelleyemedim. Her oyunda olmuyor ama olduğu zaman da engelleyemiyorum. AMD forumlarında da yazdım, Gsync açtım kapadım, farklı driver denedim, oyun içi ayarları değiştirdim ama ne yazık ki bazı oyunlarda yırtılma oluyor. Ancak aynı oyunları Nvidia bir ekran kartı ile aynı monitörde oynadığımda yırtılma olmuyor.

İşlemci cephesinde AMD sınıf atladı ama ekran kartı olarak bir daha AMD alacağımı düşünmüyorum.
Valla bende bir ara rx580 veyahut rx590 lı sistem toplamayı düşünüyordum derken nvidia fanlığı tuttu biraz birazda forumlarda amd gpu sıkıntılarını okuyunca artık sistemim için rtx 2060 super düşünüyorum.

Yaşadığız sorun
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu şekilde mi ?

Oo baya uygun nasıl denk gedi

5-6 gün önce ekran kartını Hepsiburada işlemciyi Vatandan almıştım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı