AMD RX 5600 XT WattMan hatası

Tonyukuk

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar selamlar. MSI RADEON RX 5600 XT MECH OC 6GB ekran kartım mevcut. Kartı aldığım 17.04.2020 tarihinde oldukça memnundum ancak bir, iki ay sonrasında Wattman hatası ortaya çıkmaya başladı.
Forumdan baktığım kadarıyla güç kaynağımı değişimi, frekans düşürme ve voltaj artırma işlemleri yapmama rağmen hata devam ediyor. Bu konunun %100 yazılımsal olduğundan emin miyiz? Donanımsal bir problemi olabilir mi sizce? Vatan müşteri temsilcisi şubeye götürün garantiye yollayalım dedi ancak 20 gün de ekran kartsız kalmak istemiyorum açıkçası güncelleme ile düzelecekse.
Tabii bir de ben kartı 2100 TL gibi bir fiyata aldım, iade edilirse o paraya bu seviyede bir kart alamam gibi geliyor. Sizin bu konudaki düşünceleriniz nelerdir?

Sen de AMD ekran kartı aldın, Kartının kötü olmaması için markayı destekliyorsun. Ama fanboylukla olmaz bu işler. 7 senedir nvidia kullandım hiç sıkıntı yaşamadım. AMD aldın 2060 gücünde ilk hafta, 2. hafta 1050 ti gücünde, 3. hafta hiç çalışmıyo eee ben ne anladım bu işten?
Şu an gram sorunum yok, 2070S gücünde kartım var. Eskisi gibi berbat değil sürücüler öyle. Ben de işlemcide AMD'ye geçmeden önce 9 yıllık Intel, ekran kartında son sistemle AMD geçmeden önce 12 yıllık Nvidia kullanıcısıydım. Fanboylukla alakası yok.

Benim bildiğim en stabil sürücü 20.4.2. indirip deneyebilirsiniz.
Benim şansıma da problemler o sürücü ile başladı :)

Arkadaşlar konu altında tartışmaya gerek yok. AMD iyi Nvidia iyi gibi muhabbetlere girmeye gerek yok. Nvidia belki daha sorunsuzdur ancak kartı aldığım dönem arada 800 TL fiyat farkı vardı. Yapacak bir şey yok.

Arkadaşlar selamlar. MSI Radeon RX 5600 XT Mech OC 6 GB ekran kartım mevcut. Kartı aldığım 17.04.2020 tarihinde oldukça memnundum ancak bir, iki ay sonrasında WattMan hatası ortaya çıkmaya başladı.
Forumdan baktığım kadarıyla güç kaynağımı değişimi, frekans düşürme ve voltaj artırma işlemleri yapmama rağmen hata devam ediyor. Bu konunun %100 yazılımsal olduğundan emin miyiz? Donanımsal bir problemi olabilir mi sizce? Vatan müşteri temsilcisi şubeye götürün garantiye yollayalım dedi ancak 20 gün de ekran kartsız kalmak istemiyorum açıkçası güncelleme ile düzelecekse.
Tabii bir de ben kartı 2100 TL gibi bir fiyata aldım, iade edilirse o paraya bu seviyede bir kart alamam gibi geliyor. Sizin bu konudaki düşünceleriniz nelerdir?

Ekran kartınızın VBIOS sürümünü güncellediniz mi?

Sorun 20.04 güncellemesiydi sanırım, bildirim geldi AMD Radeon'da yeni güncelleme var diye. Güncellemeyi kurunca başladı. Sonra DDU ile silip onaylanmış sürüm kurdum yine devam etti. Dün baktım yeni sürücü gelmiş 20.9.1 şansımı bir de bunda deneyeyim dedim sonuç aynı. Frekans düşürdüm, voltaj artırdım yine aynı.
Güncelleme mi yaptın yoksa ACU ile temiz kurulum mu? Enhanced Sync falan açık mı? Bir de yine de sormuş olmak için işlemci ve PSU ne?

Şu an gram sorunum yok, 2070S gücünde kartım var. Eskisi gibi berbat değil sürücüler öyle. Ben de işlemcide AMD'ye geçmeden önce 9 yıllık Intel, ekran kartında son sistemle AMD geçmeden önce 12 yıllık Nvidia kullanıcısıydım. Fanboylukla alakası yok.
Kağıt üstünde AMD çok güzel göründüğü için ben de tercih ettim açıkçası. Yani forumda benim kart ile ilgili başka bir Wattman hatasına da rastlamadım acaba problem benim kartın donanımıyla mı ilgili diye de düşündürüyor insanı.

Screenshot_1.png

Güncelleme mi yaptın yoksa ACU ile temiz kurulum mu? Enhanced Sync falan açık mı? Bir de yine de sormuş olmak için işlemci ve PSU ne?
Güncelleme yaptım herhangi bir temiz kurulum yapmadım ancak sonrasında hep DDU ile silip sürücüleri öyle yükledim. İşlemci Ryzen 3600, Güç kaynağı Cougar STX 700 80+

Yani diyorsun milyonlarca kişi toplandı, AMD'yi kötülemek için "hata alıyorum" diye yalanlar savuruyor ?
Milyonlar milyonlar tabii kartı alan %99 sorunlu tabii. Hepsi patlıyor denen Note 7'ler toplanmadan önce kaç adet sattı biliyor musun? 3 milyon tane. Peki kaç vaka oldu? Sadece 30000 tane. Ama bu tüm dünyayı C4=N7 olduğuna ikna etmeye yetti. Şimdi 5000 serisinde de ilk aylar herkes bir sorun yaşadı, sonra da yer yer yaşayanlar oldu ya direk AMD alma Nvidia alcılar bastı her yeri. Adam destek istiyor siz karttan kurtul daha düşük kart al diyorsunuz bir kere en baştan saçma.

Yeni konular

Geri
Yukarı