AMD RX 6600 XT RDR 2'de FPS düşmesi

İşletim sistemi
Windows 10

D3mirhan07

Decapat
Oyunu indirdigimden beri 5 10 dakikada bir 4 5 FPS arasi duserek FPS düşmesi yiyorum 4 5FPS düşmesi yesem de sanki 15FPS dusmus gibi hissettiriyor. Grafik ayarlarim bazilari orta, bazilari yuksekte. Acaba bazi yerler daha once yuklenmedigi icin mi yoksa baska nedeni olabilir mi?

4-5 FPS kaybı gayet normaldir, sahneden sahneye değişir, FPS’i sabitlemeyi dene.

Oyunu indirdigimden beri 5 10 dakikada bir 4 5 FPS arasi duserek FPS düşmesi yiyorum 4 5FPS düşmesi yesem de sanki 15FPS dusmus gibi hissettiriyor. Grafik ayarlarim bazilari orta, bazilari yuksekte. Acaba bazi yerler daha once yuklenmedigi icin mi yoksa baska nedeni olabilir mi?

Sistem özelliklerin neler? Bu sorunu yaşayanların çoğu 5600X kullanıcısı bu arada... Forumda buna benzer birkaç konu açıldı bu hafta 😕

Sistem özelliklerin neler? Bu sorunu yaşayanların çoğu 5600X kullanıcısı bu arada... Forumda buna benzer birkaç konu açıldı bu hafta 😕
Hocam bende 5600X kullanıyorum oyun içi sadece kasabaya falan girerken bir kere drop giriyor o kadar onun dışında iyi değerler elde ediyorum.
Bir dr benchmarkta min FPS i 34 gösteriyor ama avarage 99 olduğu için sorun göremedim.

Hocam bende 5600X kullanıyorum oyun içi sadece kasabaya falan girerken bir kere drop giriyor o kadar onun dışında iyi değerler elde ediyorum.
Bir dr benchmarkta min FPS i 34 gösteriyor ama avarage 99 olduğu için sorun göremedim.
Frametime ve %1 FPS low değerleri önemli. @KeyN_N dediği gibi bunun bir çok sorunu olabilir. Ölçüm için Msi Afterburner kullanabilirsin.

Sistemini tamamen öğrenebilir miyiz? Bunun birden çok sebebi olabilir. Sorunlu bir disk veya son zamanlarda yapılan BIOS, sürücü güncellemelerinden kaynaklanması muhtemel.

AMD XFX 3 fanlı merc 308 RX 6600 XT.
Islemci AMD Ryzen 5 5600X anakart.
Anakart ASUS Prime B550M-A anakart.
Islemci fanı stok.
512 GB M.2 SSD.
Guc kaynagi Corsair 80+ 600W.

AMD XFX 3 fanlı merc 308 RX 6600 XT.
Islemci AMD Ryzen 5 5600X anakart.
Anakart ASUS Prime B550M-A anakart.
Islemci fanı stok.
512 GB M.2 SSD.
Guc kaynagi Corsair 80+ 600W.
4-5 FPS kaybı gayet normaldir, sahneden sahneye değişir, FPS'i sabitlemeyi dene.

FPS'yi zaten 60'a sabitlesim ama degismedi.

Acaba stok sogutucunun islemciye yetmemesinden dolayi falan olabilir mi?

Geri
Yukarı