AMD RX460 Sistem

Hipokrat VII

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben bi sistem dizdim kendim kontrol ettim uyumlu gözüküyor bir de sizin fikrinizi almak istedim...

Parçalar şu şekilde sıralıyorum;

AMD Athlon X4 4Mb 3.1Ghz (3.8Ghz Boosted)
AMD RX460 4GB GDDR5 128 bit mATX Msi
Msi A68HM-K 2400Mhz(OC) DDR3 FM2+
Frisby FC-8925G 500W MidT ATX

Athlon X4 840 sanırım. İmkanın varsa 860K al. Sistem güzel ama kasa olarak Frisby ya da Everest pek önerilmiyor. TX, Dark ya da Aerocool tercih etmen daha doğru olur. Bir de bu sistem için 400W yeterli eğer bütçe sıkıntısı varsa yardımı dokunabilir.
Bu benim kullandığım kasa;TX K3 400W 1xUSB3.0, 2xUSB 2.0 ATX Bilgisayar Kasası (TXCHK3P400) - Kasa - Bilgisayar Bileşenleri
Bunun dışında önereceklerim;
Dark Argon 400W USB 3.0 ATX Siyah Oyuncu Kasası (DKCHARGON400) - Kasa - Bilgisayar Bileşenleri
Aerocool V2X RED 400W Mesh Ön Panelli,35cm VGA Uyumlu, Mid Tower Oyuncu ve Performans Kasası (AE-V2X-RD400) - Kasa - Bilgisayar Bileşenleri
TX Omega 450W Mid Tower ATX Kasa (TXCHOMEGA450) - Kasa - Bilgisayar Bileşenleri

Athlon X4 840 sanırım. İmkanın varsa 860K al. Sistem güzel ama kasa olarak Frisby ya da Everest pek önerilmiyor. TX, Dark ya da Aerocool tercih etmen daha doğru olur. Bir de bu sistem için 400W yeterli eğer bütçe sıkıntısı varsa yardımı dokunabilir.
Bu benim kullandığım kasa;TX K3 400W 1xUSB3.0, 2xUSB 2.0 ATX Bilgisayar Kasası (TXCHK3P400) - Kasa - Bilgisayar Bileşenleri
Bunun dışında önereceklerim;
Dark Argon 400W USB 3.0 ATX Siyah Oyuncu Kasası (DKCHARGON400) - Kasa - Bilgisayar Bileşenleri
Aerocool V2X RED 400W Mesh Ön Panelli,35cm VGA Uyumlu, Mid Tower Oyuncu ve Performans Kasası (AE-V2X-RD400) - Kasa - Bilgisayar Bileşenleri
TX Omega 450W Mid Tower ATX Kasa (TXCHOMEGA450) - Kasa - Bilgisayar Bileşenleri

Saol yardımcı oldu sadece kasa değiştircem diğer bileşenler aynı kalacak

X4 840/ 860K
A68HM-K
Sapphire RX 460 2GB/ Zotac GTX 1050 TI
Deep Cool Smarter
Aerocool VX500

Bu çok daha iyi.
Ekran kartı 2 gb almak istemedim açıkçası onun için bunu tercih ettim

Ve RX460 4GB kullanabilecek bir kart değil oyunlarda.

Hızı GTX 1050 ile ayni neden kullanılmaz anlatabilir misin ?

VRAM'in oyun performansına neredeyse hiç katkısı yok.

Bazı durumlarda ... Örneğin GTA V de full ayarlar da 2gb dan fazla olmazsa çalıştırmıyor bu duruma az da olsa düşmemek için düşündüm yoksa fiyat konusunda da işime gelirdi 2gb

Hızı GTX 1050 ile ayni neden kullanılmaz anlatabilir misin ?

Bazı durumlarda ... Örneğin GTA V de full ayarlar da 2gb dan fazla olmazsa çalıştırmıyor bu duruma az da olsa düşmemek için düşündüm yoksa fiyat konusunda da işime gelirdi 2gb
Ayarları en yükseğe aldığınız bir oyunda 1080p'de 4GB VRAM kullanabilecek oyun var mı? Varsa ispatlayın hatam için özür dileyeyim. Anca 1440p'de olur o ama RX460 1440p için değil.

İleride 4GB Vram gerekebilir. Şu an için 1080P çözünürlükte 2GB bellek bile doku oluşumu için fazlasıyla yeterli. Genelde doku yoğunluğu çözünürlük ile doğru orantılıdır. Daha yüksek çözünürlükte kullanmayacaksanız 2GB yeterli. İleride doku yoğunluğu çözünürlükten bağımsız artacak şekilde bir gelişme olursa oyun motorlarında o zaman 4GB ihtiyacı olabilir. Sistem belleği 2GB'a kadar ekran kartına destek olabiliyor diye biliyorum. Bu da durumu tolere edecektir. Yine de eğer durumunuz müsaitse 4GB alın tabi ki fiyat farkı çok yüksek değilse bir zararı olmaz.

Ayarları en yükseğe aldığınız bir oyunda 1080p'de 4GB VRAM kullanabilecek oyun var mı? Varsa ispatlayın hatam için özür dileyeyim. Anca 1440p'de olur o ama RX460 1440p için değil.

4gb in tamamını kullanacak demiyorum sadece 2gb yetersiz kalıyor örneğin 3 gb kullanan veya 2den fazla kullanan oyunlar var şuan

İleride 4GB Vram gerekebilir. Şu an için 1080P çözünürlükte 2GB bellek bile doku oluşumu için fazlasıyla yeterli. Genelde doku yoğunluğu çözünürlük ile doğru orantılıdır. Daha yüksek çözünürlükte kullanmayacaksanız 2GB yeterli. İleride doku yoğunluğu çözünürlükten bağımsız artacak şekilde bir gelişme olursa oyun motorlarında o zaman 4GB ihtiyacı olabilir. Sistem belleği 2GB'a kadar ekran kartına destek olabiliyor diye biliyorum. Bu da durumu tolere edecektir. Yine de eğer durumunuz müsaitse 4GB alın tabi ki fiyat farkı çok yüksek değilse bir zararı olmaz.
Anladım kardes demek istediğini ama geçenlerde 2gb ekran kartında full ayarlar almistim GTA V i 2300-2800 gibi bir şey gerekti vram onu düşünerek almistim yoksa oynadığım cogü oyunu rahatça hd de açabilecek bi kart ve arada 300 500 gibi bi rakam olmayınca 100 lira için 2 gb az almam pek kazanç ettirmez diye düşündüm yine de gorusleriniz için saolun

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı