AMD RX470 Driver önerisi

supaccalone

Femtopat
Arkadaşlar MSI RX470 GAMING X 4 GB modeli kullanıyorum. Uzun zamandır tüm Driver sürümlerini DDU ile silip silip yükleyerek denemeler yaptım. Çoğu Driver'de aynı sorunları yaşıyorum, yaşadığım sorunlar genellikle aşırı derecede oyunda veya internette gezerken mavi ekran yemem, bilgisayarın ısınması, oyunda takılmalar, özellikle CS:GO oynarken mavi ekran yediğimde maçın kaderi değişiyor düşük elo olmadığı için artık hoş karşılayamıyorum. Bildiğim kadarıyla jenerasyondan jenerasyona AMD kartlarının sorun yaşayıp yaşamadığı stabil sürücüler değişiyor. RX570 kullanan arkadaşım benim yaşadığım sorunları yaşamazken ben yaşıyorum 580 kullanan başka bir sorun yaşıyor her kartın kendi sürücüsünde sorunları var. RX470 kullanıp mavi ekran ve takılmaların olmadığı rahat CS:GO oynayaybileceğim bir sürücü bilen varsa söyleyerek yardımcı olabilirse çok mutlu olurum. Saygılar iyi günler dilerim.

Hocam mavi ekran geniş bir konu olabilir. Bence minidump dosyalarını paylaşırsanız daha iyi olur. Arkadaşlar yardımcı olacaktır.

İnternette gezerken mavi ekran yemem, bilgisayarın ısınması, oyunda takılmalar...
Bu sorunların kaynağının AMD Driver sorunu olduğuna emin misiniz?

20.2.2 sürücüsünü deneyebilirsiniz. Ben bilgisayarın ısınmasının sürücü sorunu olduğunu düşünmüyorum, kaç derece mesela?

Ayrıca mavi ekran için konu açıp dump dosyalarını atarsanız bilen arkadaşlarımız yardımcı olacaklardır. Takılma için de tüm sistem bilgisini belirtin.

Bu sorunların kaynağının AMD Driver sorunu olduğuna emin misiniz?

20.2.2 sürücüsünü deneyebilirsiniz. Ben bilgisayarın ısınmasının sürücü sorunu olduğunu düşünmüyorum, kaç derece mesela?

Ayrıca mavi ekran için konu açıp dump dosyalarını atarsanız bilen arkadaşlarımız yardımcı olacaklardır. Takılma için de tüm sistem bilgisini belirtin.

Biraz sonra minidump un nasıl atıldığına bakıp atacağım teşekkürler ama takılma konusunda çok eminim çünkü Driver değiştikçe birinde gidiyor bir sürümde geri geliyor FPS'ye bağlı bir şey değil mousemi çevirdikçe yani cross koyarken bir spota takılarak geçiyor çevirdiğim yöne. Bir de biosumdan kontrol ettim cpum normalde 3.3 voltaj olması gerekirken galiba 2.9 gidiyor ve kırmızı renk gösteriyor onu da birazdan paylaşacağım.
Sistem özelliklerim ve bu arada R6 aldım 2 gün önce sürekli 2. elden donup crash verip atıyor. Artık daraldım bende düzgün bir şekilde oyun oynamak istiyorum önceden böyle sorunlar yoktu sistemde.
8 GB DDR3 1066MHz (4x2) RAM.
MSI RX470 GAMING X.
ASUS M5A97 le r2.0.
FX8350 4GHz 8 thread (Arctic MX4 alıp sürdüm 1.5 ay önce)
500W PSU.
Cooler Master kule tipi soğutucu.

Dosya Ekleri

• FIVV2392 - Kopya.JPG
    FIVV2392 - Kopya.JPG
    110,5 KB · Görüntüleme: 52
  • IMG_3092 - Kopya.JPG
    IMG_3092 - Kopya.JPG
    67,1 KB · Görüntüleme: 38
Son düzenleme:
Biraz sonra minidump un nasıl atıldığına bakıp atacağım teşekkürler ama takılma konusunda çok eminim çünkü Driver değiştikçe birinde gidiyor bir sürümde geri geliyor FPS'ye bağlı bir şey değil mousemi çevirdikçe yani cross koyarken bir spota takılarak geçiyor çevirdiğim yöne. Bir de biosumdan kontrol ettim cpum normalde 3.3 voltaj olması gerekirken galiba 2.9 gidiyor ve kırmızı renk gösteriyor onu da birazdan paylaşacağım.
Sistem özelliklerim ve bu arada R6 aldım 2 gün önce sürekli 2. elden donup crash verip atıyor. Artık daraldım bende düzgün bir şekilde oyun oynamak istiyorum önceden böyle sorunlar yoktu sistemde.
8 GB DDR3 1066MHz (4x2) RAM.
MSI RX470 GAMING X.
ASUS M5A97 le r2.0.
FX8350 4GHz 8 thread (Arctic MX4 alıp sürdüm 1.5 ay önce)
500W PSU.
Cooler Master kule tipi soğutucu.

O mavi ekran sorunu ekran kartı ile alakalı değil. Ayrıca işlemci voltajı az geliyor bundan olabilir.

Geri
Yukarı