AMD RX570 AMD Ryzen 3 2300X mavi ekran hataları

Garena

Decapat
Yeni PC alalı bir kaç ay oluyor. Mavi ekran hatasından kurtulamıyorum. Gün içerisinde bir veya daha fazlahata verdiği oluyor. Hatalar hep farklı farklı minidump dosyası oluşmuyor. Ekran kartı BIOS güncelliyorum hatayı bir turlü çözemedim.

Görülen mavi ekran hataları: (Fotoları aşağıda)
  • CRITICAL PROCESS DIED
  • UNEXPECTED STORE EXCEPTION
  • SYSTEM SERVICE EXCEPTION
  • KERNEL DATA INPAGE ERROR
Sistem özellikleri:
  • AMD RX570
  • AMD Ryzen 3 2300X
  • Adata XPG gammix D10 8 GB RAM
  • ASRock B450M HDV r4.0
  • Adata SU650 240GB
  • 500W PSU

Aida64 raporu: Report

IMG_20190620_031628.jpgIMG_20190630_041447.jpgIMG_20190702_231352.jpgk.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk üç hatayı Adata SU650 240GB kullanırken ben de alıyordum. Garantiye gönderdim yerine farklı SSD geldi mavi ekranlardan kurtuldum.

Hocam çok sağ olun. Ben de öyle düşünüyordum. Forumlarda aşırı fazla bu Adata SU650 ile sorun yasayanlar var. Emin olmak için HD Tune ile bakıyorum ama sorun bulmuyor. O yuzden buraya yazayım dedim. Belki baska bir testi vardır diye.

Bir de PC Teknobiyotik'ten hazır aldım. Değiştirirler mi SSD'yi?

Telefon,mail vs. ulaşıp sormanız lazım. Ben itopya'dan almıştım telefonlara maillere cevap alamayınca distribütörle hallettim değişim işini.

Hocam, ayarlarım anlatımdaki gibi ama minidump dosyası oluşmuyor. Yeniden başlatıp bekliyor sonra BIOS ekranına atıyor. O sıra BIOS ekranında SSD görünmüyor. Kapatıp açınca düzeliyor

Yeni PC alalı bir kaç ay oluyor. Mavi ekran hatasından kurtulamıyorum. Gün içerisinde bir veya daha fazlahata verdiği oluyor. Hatalar hep farklı farklı minidump dosyası oluşmuyor. Ekran kartı BIOS güncelliyorum hatayı bir turlü çözemedim.

Görülen mavi ekran hataları: (Fotoları aşağıda)
  • CRITICAL PROCESS DIED
  • UNEXPECTED STORE EXCEPTION
  • SYSTEM SERVICE EXCEPTION
  • KERNEL DATA INPAGE ERROR
Sistem özellikleri:
  • AMD RX570
  • AMD Ryzen 3 2300X
  • Adata XPG gammix D10 8 GB RAM
  • ASRock B450M HDV r4.0
  • Adata SU650 240GB
  • 500W PSU

Aida64 raporu: Report

Eki Görüntüle 411876Eki Görüntüle 411877Eki Görüntüle 411878Eki Görüntüle 411879
SU650 kronik hatalı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı