AMD Ryzen 2. Nesil İşlemcilerin Fiyatları Belli Oldu

Adsız.jpg

Yakın bir zaman içerisinde çıkması beklenen AMD Ryzen mimari 2. nesil işlemcilerinin $ bazlı fiyatları belli oldu. Şimdi en büyük soru işareti bu fiyatların ülkemizde yansımasının nasıl olacağıdır.

AMD Ryzen 2000 series exposed, pricing, performance leaked | VideoCardz.com

Artık devasa farklar yok 1080P de 8700K modeliyle. İlk Ryzen serisi işlemcileri 1080P de tepe Intel işlemcileri arasında 1080P de büyük fark vardı hele ilk çıktıklarında devasa fark vardı, optimizasyon ile AMD biraz durumu toparladı. Fakat tek çekirdek farkı yüzünden özellikle i7 modelleri 1080P de Ryzen yine azımsanmayacak bir fark atmaya devam etti.

Tepe model; i7 8700K değil mi? Zaten bazı yerlerde yaklaşmış, bazılarında geçiyor demek istedim. Ama GTA gibi tek çekirdek performansı veren oyunlarda bile, çok yaklaştığını videoda gördüm, önceki nesil böyle değildi, baya fark vardı hatırladığım kadarı ile. Demek istediğim o.

Önceki nesle göre oyun performansında gelişmeler var ve az da değil. Beğendim yeni nesil Ryzen işlemcileri :) Umarım RAM uyumluluk sorunu da giderilmiştir kökten. Önceki seride 3000 MHz'lik RAM takıp 2933'de çalıştıranlar oluyordu. İnce ayar vs. yapıyorlardı. Olacak iş değil. Neyse ki BIOS güncelleştirmeleri ile düzeltildi birtakım sorunlar.

@Dr. Sheldon C. Tepe model sadece 8700K değil, 8700, 7700K, 7700, 6700K-6700, 8600K gibi modellerde tek çekirdek gücü olarak iyi işlemciler. En güçlüleri yine 8700K. 1080P Ryzen birinci nesil işlemcilerin büyük fark yediği modeller i7 modelleriydi, diğer modellerle Ryzen işlemcilerin tek çekirdek performansları arasında %10 gibi farklar söz konusuydu. Videoyu tam izlemedim sanırsam genel olarak tek çekirdek farkı yüzünden 8700K daha önde olma durumunu sürdürüyor. İkinci nesil işlemcilerle beraber artan tek çekirdek gücü ile beraber eskisi kadar fark elbette yok. 2700X modeli fiyat olarakta 8700K modelinden daha ucuz olacak ve ekstra soğutucu da var. Bu yüzden 2700X daha alınası bir işlemci durumuna geldi, saf güç olarakta 2700X daha güçlü bir işlemci zaten.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı