AMD Ryzen 2200G maksimum sıcaklık değeri

Darkside004

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, benim işlemcim AMD Ryzen 2200g ve bu işlemcinin boşta ki sıcaklığı 30-35 derece, %100 yükte ise 66-68 dereceydi. Bu işlemcinin sitesinde maksimum 95 derece yazıyor, bunun anlamı 95 dereceye kadar çıkabilir mi demek? 5 dakikalık Aida64 programi ile yaptığım test sonuçları yukarıda. Son bir sorum daha var arkadaşlar. Ben Counter Strike: Global Offensive'de maksimum ayarlarda 900p'de maksimum 55 derece aldım bu normal mi? İşlemci kullanımı 50-60 arasıydı oyunda.

Arkadaşlar merhaba, benim işlemcim AMD Ryzen 2200g ve bu işlemcinin boşta ki sıcaklığı 30-35 derece, %100 yükte ise 66-68 dereceydi. Bu işlemcinin sitesinde maksimum 95 derece yazıyor, bunun anlamı 95 dereceye kadar çıkabilir mi demek? 5 dakikalık Aida64 programi ile yaptığım test sonuçları yukarıda. Son bir sorum daha var arkadaşlar. Ben Counter Strike: Global Offensive'de maksimum ayarlarda 900p'de maksimum 55 derece aldım bu normal mi? İşlemci kullanımı 50-60 arasıydı oyunda.
95 derece yanılmıyorsam üst sınır. Yani 95 dereceyi aşınca işlemci kendini korumak için otomatik olarak kapanır.

Hocam biraz geç olacak ama cevapalrsanız sevinirim yeni konu açmayayım
Şimdi benim işlemci macunu kurumuş taş gibi olmuş bende tam bilmediğim için internetten 20 TL'ye aldım macunu sürdüm fakat stok fanı alt 2 vidayi takabildim ama fan sağlamda kıpırdamıyor neyse oyuna girdim yarım saatte 60 dereceden son 96 ya çıktı macun sürmeden önce ölçmedim fakat kasanın üstü aynı ısıdaydı oynadıgım oyun Rust yani işlemciye zarar verir mi bu sıcaklık? Yoksa kullanmaya devam edeyim mi?

Geri
Yukarı