Ekran kartı maksimum sıcaklık değeri kaç olmalı?

Benim kart stok ayarlarda 76 dereceyi gördü FFXV oynarken, 55% ayarladım maksimum 65 dereceyi gördü.
ffxx.PNG

Ben kendi ekran kartımın 60 dereceyi gördüğünü görmedim. O.C. modda bile 60 görmüyor. AsusRogStrix GTX1050ti. Alma sebebim laptop için eGpu yapacaktım ve fazlası zaten gereksizdi. Aldım, olmadı bende boşa gideceğine kasa toplayayım bari dedim. Sağolsun hiç pişman etmed o da beni.
Ne yapsın adam senin kartını mi alsın?

Performansta ne artış ne de düşüş yaşanıyor desek daha doğru olur :)
Konudan okuduğum kadarıyla işlemci Core'dan 10MHz kısmaya karşın, bellektr 100MHz arttırma ile performans artışı ve sıcaklıkta düşüş yaşanmıştı işlemcide. Tabi bu her işlemciye göre değişiyor, direkt aynısını yapıp performans kaybı yaşamak ta mümkün.
Benim kart stok ayarlarda 76 dereceyi gördü FFXV oynarken, 55% ayarladım maksimum 65 dereceyi gördü. Eki Görüntüle 494603
Kart çok fazla Watt çekiyor ve soğutması iyi olmadığı için ısınıyor, konunun başında Undervolt rehberi atmıştı bi arkadaş onunla 110Watt'lara düşürüp 60-65 derece arası oynayabilirsiniz.

Ne yapsın adam senin kartını mi alsın?
Bak işte sen ve senin gibiler anlama zorluğu çekiyorsunuz anlıyorum ama adam anladı. Bir ekran kartı sıcaklığı için normal mi demiş ya, ha işte bende demek istiyorum ki benim için normal değil. Bilal'e anlatır gibi anlattım bak. Anladın bu sefer inşallah.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı