AMD Ryzen 2600 O.C 4.00 GHz denemesi

kara

Kilopat
Sistem bilgilerim ve yaptığım işlemleri resim olarak ekliyorum, sormak istediğim şu: İşlemciyi stabilite testine ne kadar bırakmak doğru? Zira 1, 37 Volt ile 10 dakika dayanıyor. Ne kadar süre geçince tamam bu overclok olmuş diyebiliriz? Teşekkürler. Not: Tüm sistem OC detaylarını resim olarak ekledim.

Dosya Ekleri

• ScreenHunter_1.jpg
    ScreenHunter_1.jpg
    315,8 KB · Görüntüleme: 33
  • ScreenHunter_2.jpg
    ScreenHunter_2.jpg
    338,8 KB · Görüntüleme: 29
  • ScreenHunter_3.jpg
    ScreenHunter_3.jpg
    331,5 KB · Görüntüleme: 29
  • ScreenHunter_4.jpg
    ScreenHunter_4.jpg
    270,5 KB · Görüntüleme: 39
  • ScreenHunter_5.jpg
    ScreenHunter_5.jpg
    110,4 KB · Görüntüleme: 30
  • ScreenHunter_6.jpg
    ScreenHunter_6.jpg
    138,6 KB · Görüntüleme: 33
  • ScreenHunter_7.jpg
    ScreenHunter_7.jpg
    298,1 KB · Görüntüleme: 39
  • staaaabilitytest.png
    staaaabilitytest.png
    14,2 KB · Görüntüleme: 43
  • stabiliasastytest.png
    stabiliasastytest.png
    12,5 KB · Görüntüleme: 34
  • stabiliatytest.png
    stabiliatytest.png
    14,7 KB · Görüntüleme: 38
  • stabilitaaytest.png
    stabilitaaytest.png
    14,5 KB · Görüntüleme: 38
  • stabilitytest.png
    stabilitytest.png
    12,6 KB · Görüntüleme: 30
  • stabilixxxtytest.png
    stabilixxxtytest.png
    12,7 KB · Görüntüleme: 32
Son düzenleyen: Moderatör:
6700K için overclock rehberlerine baktığımda, soğutmanız da iyiyse minimum 1 saat prime95 testinde bırakın diyorlardı.

Ayrıca Cinebech testlerinde de sistemin çökmemesi önemli.

Bazen prime95 testini geçse de, Cinebech de çökebiliyor.

1.3'e indirip 20dk'lık stress testi yapın. Eğer bir problem çıkarsa 1.32 sonra 1.34 sonra 1.37'e geri alın.
Bazı kişiler 1.3'ten düşük voltajlar ile 4GHz aldığını belirtiyor ve bazıları ise 1.4V'ta zar zor 4GHz alabildiklerini belirtiyorlar. Bunları yaptıktan sonra son olarak ise 1 saat daha stress test yapın.

1.3'e indirip 20dk'lık stress testi yapın. Eğer bir problem çıkarsa 1.32 sonra 1.34 sonra 1.37'e geri alın.
Bazı kişiler 1.3'ten düşük voltajlar ile 4GHz aldığını belirtiyor ve bazıları ise 1.4V'ta zar zor 4GHz alabildiklerini belirtiyorlar. Bunları yaptıktan sonra son olarak ise 1 saat daha stress test yapın.
1.3 ile başladım teste lakin 10 dk sonra sistem kapandı. Daha sonra yükselterek 1.37 kadar gittim işin garibi cinebenchte çöküyor diğer uygulamalarda çökmüyor.
6700K için overclock rehberlerine baktığımda, soğutmanız da iyiyse minimum 1 saat prime95 testinde bırakın diyorlardı.

Ayrıca Cinebech testlerinde de sistemin çökmemesi önemli.

Bazen prime95 testini geçse de, Cinebech de çökebiliyor.
Aynen öyle oldu Cinebench de çöküyor. Her çökmeye voltajı artırıp tekrar denedim bu seferde geç çöktü. Bu işin sonunu merak ediyorum. Denemeye devam bakalım.

1.3 ile başladım teste lakin 10 dk sonra sistem kapandı. Daha sonra yükselterek 1.37 kadar gittim işin garibi cinebenchte çöküyor diğer uygulamalarda çökmüyor.

Aynen öyle oldu Cinebench de çöküyor. Her çökmeye voltajı artırıp tekrar denedim bu seferde geç çöktü. Bu işin sonunu merak ediyorum. Denemeye devam bakalım.
4 aydır 4.0 GHz olarak sorunsuz kullanıyorum, bilgisayarı açtığımda değerleri paylaşırım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı