AMD Ryzen 3 2200G sistem toplama

Kanka benim monitör 75hz. Oynadığım en çok sistem isteyen oyun LoL. Oda 75 FPS altına düşmüyor bu sistemle. Daha iyi işlemci almama gerek yok bence.
Aşağıda arkadaşın attığı sistemi alın. Onboard açısından iyi olur. Daha iyi işlemci almayı ihmal etmeyin. Ona kalırsa 400 TL bir sistem alın gene aynı oyunları oynatır en düşükte 75 FPS alır.

Birde ne amaçla bilgisayar topluyorsunuz oyun içinse hangi tür oyunları oynıycaksınız veya ekran kartı upgrade'i yapıcakmısınız çünkü onboard gpu biraz düşük kalacaktır
Adam orda net bir şekilde açıklamış neden tekrar soruyorsun ayrıca 2400 mhz + 1050 rahatça 150+ Lol oynatabilir

Tek kanal RAM alırsanız ertesi gün buraya sistem çok yavaş, oyunlar geç açılıyor ve düşük FPS veriyor diye konu açarsınız. Özellikle APU'lar çift kanal RAM'de çok daha performanslı oluyor. Birde A320 anakartta video izlerken bir çok kez mavi ekran veriyordu. B450'de bu sorunda ortadan kalktı.

Tek kanal RAM alırsanız ertesi gün buraya sistem çok yavaş, oyunlar geç açılıyor ve düşük FPS veriyor diye konu açarsınız. Özellikle APU'lar çift kanal RAM'de çok daha performanslı oluyor. Birde A320 anakartta video izlerken bir çok kez mavi ekran veriyordu. B450'de bu sorunda ortadan kalktı.
A320 kullanan arkadaşlarım var mavi ekran gibi sorunlar yaşamadı. Bide ben çok video izlemem. O yüzden sıkıntı yaşayacağımı düşünmüyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı