AMD Ryzen 2200G Sistem Toplama

Ali Aydoğdu

Hectopat
Bütçe el veriyorsa tabii ki RX 570. Ama RX 560 de sizi üzmez.
Aynen öyle. Biz Vatan'dan (Vatan'dan toplama sebebim babamın başka yerlere izin vermemesi) haklı da yerine gore) böyle birşey topladık:

• İSLEMCI: amd ryzen3 2200g
  • ANAKART: a320 pro-e
  • RAM: 2400mhz 8gb
  • EKRAN KARTI : msi rx570 4gb armor
  • SSD: wd 500gb
  • Hdd: wd1tb 7200rpm
  • KASA: Spectra
  • Bi de windows 10 home

Nasıl sistem ve beni ne kasar götürür kasmadan?

Son düzenleyen: Moderatör:
2200G niye? Apu sistem toplamıyorsun ki! 2400mhz RAM düşük değil mi sence?
Bütçeye göre bakmak lazım elbette ama aynı fiyat aralığında daha iyisi olabilir gibi geldi bana.
Tüm bileşenleri tam adı ile yazıp verdikleri fiyatı da söyleseydin keşke.

2200G niye? Apu sistem toplamıyorsun ki! 2400mhz RAM düşük değil mi sence?
Bütçeye göre bakmak lazım elbette ama aynı fiyat aralığında daha iyisi olabilir gibi geldi bana.
Tüm bileşenleri tam adı ile yazıp verdikleri fiyatı da söyleseydin keşke
Bu sistem RAM takviyesi yaptığımda ne kadar götürür beni? Ekran kartını sonra değiştireceğim.

15618833503472800901274515272620.jpg

Bu sistem RAM takviyesi yaptığımda ne kadar götürür beni? Ekran kartını sonra değiştireceğim.

Eki Görüntüle 410560

Faturayı görünce benim canım yandı.

Windows 10 iso kalıbını indirip ya da bir internet kafeden 5 liraya DVD'sini alıp 10-15 liraya da dijital anahtar ile aktifleştirip kullanmak varken 600 küsür itelemişler. Tanıdıktan rica bile etsen, yükleyip geri versen olurdu. Hatta istesen kargosu sana ait DVDye çekip yollardım.

Sisteme gelirsek 2-3 yıl kurtarır. Ekran kartına kafayı takmışsın ama iş onunla bitmiyor. Ekran kartını beslemek var birde.
Ancak bazı yüksek sistem isteyen, özellikle de ram isteyen oyunlarda fps drop yaşarsın. BF gibi!

2400mhz RAM AMD sistemde olmaz! En az 3000Mhz olmalı. Bak 5000mhz'ler geldi.

500 GB WD SSD sistemin en güzel yanı. Bir diğer güzel kısım 80+ PSU olması. Gerçi sistemi yükseltmek istediğinde PSU'yu da yükseltmen gerekir. 500w yetersiz gelebilir.

Madem soruyorsun, almadan önce sorsaydın keşke.
Madem aldın, niye soruyorsun?

Yalnız oem Windows 10 Home sürümüne 634,75-tl verilir mi gözünü seveyim kardeşim? Vallahi billahi benim içime oturdu!
Windows 10 Pro kutu 600 - 800 lira arasında.

Yav benimde alacağım yoktu adam kitlemiş araya. Zaten ben parçaların indirimli olduğundan faturayı görunce haberdar oldum. Yoks aldırmıyacaktım ben vatanın fiyatlarında indirim yok ondan bu paraya böyle sistem çıktı diye düşündüm. İndirim varmış bir de zaten 16 GB 2400 MHz bir 8 GB 2400MHZ daha ekleyip olur mu? Yine kötü olursa 3200 MHz 2X8 ateşleyeceğim o zaman kaç sene götürür benim sorma amacım sadece kaç sene götürebileceği zaten ben neyin ne olduğunu biliyorum. Başka yere de meraktan yazdım yok kazık yemişsin yok iyi itelemişler gibi konuştular. Sana teşekkür ederim. En azından bilgi verdin.

3 yıl gider. 3 yıl içinde de BF gibi oyunlarda FPS drop yaşarsın. Gün geçtikçe de bu sıkıntı artacaktır kardeşim.

600 lira verdin ya Windows'a uykularım kaçıyor.

3 yıl gider. 3 yıl içinde de BF gibi oyunlarda FPS drop yaşarsın. Gün geçtikçe de bu sıkıntı artacaktır kardeşim.

600 lira verdin ya Windows'a uykularım kaçıyor.

Eee ne yapalım artık en azından orijinal Windows aradan çıktı ama iyi çıktı. O kadar ilerde 2000 TL bütçe ayırıp yükseltirim artık. Bir de monutor alacağım 1700'e ViewSonic çünkü benim monutor 60Hertz MS i belli değil falan yani monutorlle beraber 3000 TL yatırsam sistem e iyi olur mu? Yani 1300 - 1400 TL hangi parçalar değişcek ver listeyi ustaa 3 sene sonra düşünürüm olmadı. 😂😂
Olmadı bilgisayardakini 300'e falan satar üzerine 1400 liranın 400 ünü ekler bunu alırım. Ama o zaman kim öle kim kala. Artı bir en ucuzdan B450 anakart 540 TL'ye sonra elde kalana anca ekran kartı alırım hadi monitör den düşüp PSU alır sistemi iyi duruma getiririm. O zaman sistem R3 2200G 16 GB 2X8 3200 MHz MSI B450 m Pro M.2 V2 RX570 Nitro+ 600W PSU 80Plus olur. Bu sistem iyi olur mu? O zaman bir kaç sene sonra yaparım allah izin verirse.

Screenshot_20190701-102452_Chrome.jpg

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı