AMD Ryzen 3 2200G soğutucunu sökmek

Yardımcı olmak istiyorum ama çelişkiye düştüm. Sanki CPU'ya temas etmesi gereken kısım, üst kısıma gelmiş gibi duruyor. Soğutucu bloğun hava tahliyesini sağlayan fan nerede ? Yani fanı sökmek, işlemciyi sökmekten daha zahmetlidir, bunu becerebilen bir insan soğutucu bloğu rahatlıkla söker. Biraz daha bilgi verir misiniz ? Özellikle fan nerede ? Tekrar sormak durumundayım.

Ters mi o soğutucu?
Yardımcı olmak istiyorum ama çelişkiye düştüm. Sanki CPU'ya temas etmesi gereken kısım, üst kısıma gelmiş gibi duruyor. Soğutucu bloğun hava tahliyesini sağlayan fan nerede ? Yani fanı sökmek, işlemciyi sökmekten daha zahmetlidir, bunu becerebilen bir insan soğutucu bloğu rahatlıkla söker. Biraz daha bilgi verir misiniz ? Özellikle fan nerede ? Tekrar sormak durumundayım.
Ben çıkarttım fanı ve soğutucusu şimdi geri nasıl takmalıyım IMG_20191215_002451.jpgIMG_20191215_002448.jpg
Fanda varIMG_20191215_003122.jpg

Ben çıkarttım fanı ve soğutucusu şimdi geri nasıl takmalıyım Eki Görüntüle 473265Eki Görüntüle 473266

Kesinlikle işlem yapmayınız !!! En yakın bilgisayarcıdan yardım isteyiniz. İşlemciniz termal macun yüzünden soğutucu bloğa yapışmış. Takma yönü belirli olmadığı için pinlere zarar verme olasılığınız yüksek. Aynen fotoğraftaki gibi havaya baksın işlemci pinleri. Dikkatli bir şekilde taşıyın götürürken.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı