AMD Ryzen 3 3200G alınır mı?

Bütçe
2400

Raylvord.

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Architect
Merhaba bütçem elverdiğince APU bir sistem toplamak istiyorum lakin 3200G'den emin değilim sizce iş görür mü? Sistemin içindeki parçaları şöyle düşündüm:
AMD Ryzen 3 3200G.
Gigabyte S2H M.2 DDR4 anakart.
G.Skill 3000MHz 8 GB RAM.
Seagate Barracuda 1 TB harddisk.
600W 80+ PSU ve kasa.
Bunların hepsi ortalama 2350 TL civarı tutuyor ki zaten bütçem de monitör hariç o kadar eğer monitör almayacak olsaydım daha iyi sistem toplayabilirdim ama şimdilik bu kadar ileride ekran kartı SSD ve RAM eklemesi yapacağım. Sizce 3200G alınır mı bu sistem toplanır mı yardımcı olursanız sevinirim.

Ap
Merhaba bütçem elverdiğince APU bir sistem toplamak istiyorum lakin 3200G'den emin değilim sizce iş görür mü? Sistemin içindeki parçaları şöyle düşündüm:
AMD Ryzen 3 3200G.
Gigabyte S2H M.2 DDR4 anakart.
G.Skill 3000MHz 8 GB RAM.
Seagate Barracuda 1 TB harddisk.
600W 80+ PSU ve kasa.
Bunların hepsi ortalama 2350 TL civarı tutuyor ki zaten bütçem de monitör hariç o kadar eğer monitör almayacak olsaydım daha iyi sistem toplayabilirdim ama şimdilik bu kadar ileride ekran kartı SSD ve RAM eklemesi yapacağım. Sizce 3200G alınır mı bu sistem toplanır mı yardımcı olursanız sevinirim.
Apu sistem olarak en iyi performansi almak icin en az r5 2400g ve 16 gb ram onerirler ileride r3 3200gye ekran karti eklemek isterseniz beslemeyebilir bence bekleyin paraniz biriksin

Ekran kartı olarak ne eklemeyi düşünüyorsunuz.

RX 570 veya 580 olabilir.
Ap.

APU sistem olarak en iyi performansi almak icin en az R5 2400G ve 16 GB RAM onerirler ileride R3 3200GYE ekran karti eklemek isterseniz beslemeyebilir bence bekleyin paraniz biriksin.

Malum evlerde takıldık kaldık parayı daha da artırabileceğimi düşünmüyorum hani en azından beni bir yıl idare ederse bir yıl sonra ekran kartı, 8 GB daha RAM gibi eklemeler yapacağım.

Malum evlerde takıldık kaldık parayı daha da artırabileceğimi düşünmüyorum hani en azından beni bir yıl idare ederse bir yıl sonra ekran kartı, 8 GB daha RAM gibi eklemeler yapacağım.

Şu anlık maksimum bütçe dahilinde bunları topladım monitör haricinde 2400 TL gibi bir bütçe kalıyor elimde onunla bu kadar yapabildim. Hiç oluru yok mu 3200G'nin?

3200G alacaksan RAM 2x8 GB olsun, APU sistemde ekran kartı almak mantık dışı, bir de HDD alma o paraya SSD al, PSU 600W çok gereksiz kurduğun sistem güç istemiyor.

3200G alacaksan RAM 2x8 GB olsun, APU sistemde ekran kartı almak mantık dışı, bir de HDD alma o paraya SSD al, PSU 600W çok gereksiz kurduğun sistem güç istemiyor.

İleri de sistemi daha da güçlendireceğim için 600W tercih ettim RX 570 gibi bir ekran kartı takarsam 500W yeter mi sizce ona göre oradan kısabilirim.

Şu anlık maksimum bütçe dahilinde bunları topladım monitör haricinde 2400 TL gibi bir bütçe kalıyor elimde onunla bu kadar yapabildim. Hiç oluru yok mu 3200G'nin?
Var tabii ki de. Oyunları oynayabilirsiniz ama arkadaş, ileri dönük olması açısından söyledi muhtemelen.

RX 570 için kaliteli 80+ 500W PSU yeterli olacaktır ileriye yönelik garanti olsun diyorsan 550W 2060S'e kadar yetecektir.

Peki o zaman 600W yerine 500W alıp Ryzen 5 2400G alabilirim o zaman hem daha performanslı olur.
Var tabii ki de. Oyunları oynayabilirsiniz ama arkadaş, ileri dönük olması açısından söyledi muhtemelen.

Sanırım Ryzen 5 2400G almaya biraz daha yöneldim şu an arada 300 TL var değer değil mi?

Geri
Yukarı