AMD Ryzen 5 1400 ve GTX 1050 Ti sistem Ani FPS düşüşleri

skyrm

Hectopat
Daha fazla  
Sistemim yeni sayılır 3 ay oldu ve ani FPS düşüşleri görmeye başladım. Daha önce böyle bir durum söz konusu değildi. Driver en güncel halinde. Sistemi yazacak olursam;
  • AMD Ryzen 5 1400
  • Asus GeForce GTX 1050 Ti
  • Anakart: ASUS PRIME A320M-K
  • 1 TB WB HDD 7200 RPM
  • 600W PSU+Kasa
  • Kingston 8GB HyperX Fury DDR4 2400MHz RAM

Durum böyle parçaları test edemiyorum çünkü bu konuda pek bir bilgim yok yardımlarınızı bekliyorum.

Hard Disk Testi:
Ekran Alıntısı.PNG

Ekran kartı dinlenim durumu:
gfdd.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Oynadığın oyunlarda ram yetmeyebilir özellikle oyunun hızlandığı yerlerde 8gb ram yetersiz kalabiliyor . Bende 8gb ram kullanıyorum ve gta wd2 gibi oyunlarda özellikle araba sürerken fps düşüşleri meydana geliyor .

Oynadığın oyunlarda ram yetmeyebilir özellikle oyunun hızlandığı yerlerde 8gb ram yetersiz kalabiliyor . Bende 8gb ram kullanıyorum ve gta wd2 gibi oyunlarda özellikle araba sürerken fps düşüşleri meydana geliyor .
anladım hocam ama bende zaman geçtikçe oluyor LOL CS Go gibi oyunlarda da görülüyor misal pub g 15. oyunu 10. Oyunu oynarken ara fps düşüşleri yada gün ilerledikçe cs Go ya girdin ara takılmaları başlıyor her zaman değil ama

Merhaba, sorunun aynısını yaşamaktaydım bende bizzat RAM takviyesi yaparak bu problemden kurtulmuştum.

GTX 1060 6 GB, i5 6500 sistem var bende, 8 GB takviye yeterli oldu. Tabii ki derseniz daha azı yeterli olmaz mıydı? Olurdu tabii ki fakat almışken iyisi olsun istedim.
Merhaba, sorunun aynısını yaşamaktaydım bende bizzat RAM takviyesi yaparak bu problemden kurtulmuştum.
Teşekkür ederim yardımınız için ileri zaman için bir RAM daha ekleyeceğim.

Size de çok teşekkürler

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı