AMD Ryzen 5 1600 AF overclock yapma

berat3636

Hectopat
Yer
kars
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
AMD Ryzen 5 1600 AF için kaç vdan sonrası tehlikeli? Küsuratıyla yazar mısınız? Buradan yardım almak istiyorum overclock yapacağım da. Şu an 4.0 GHz de 74 derece de B450M S2H ve Wraith Prism ile 1.100v da çalışıyor.
@Ehweniscer @Sir Benjamin

4 GHz 1.1V'yi Prime95 small ffts testine soktun mu? Zen+ bir işlemci için çok iyi OC değeri çünkü. Hatta o kadar iyi ki inanasım gelmedi stabilitesine.

İyi mi? 0.0228v verdim. Gerçekten iyi mi bu değer?
Ben çok kötü sanıyordum.
4 GHz 1.1V'yi Prime95 small ffts testine soktun mu? Zen+ bir işlemci için çok iyi OC değeri çünkü. Hatta o kadar iyi ki inanasım gelmedi stabilitesine.

Evet 15 dk dır Prime 95 de ısı 73 de sabit.

4 GHz 1.1V'yi Prime95 Small FFTs testine soktun mu? Zen+ bir işlemci için çok iyi OC değeri çünkü. Hatta o kadar iyi ki inanasım gelmedi stabilitesine.

Bende ara sıra deniyorum 1.1v olarak fakat bir süre sonra stabil çalışmamaya ve kapanmaya başlıyor sistem arkadaşta stabilse mükemmel.

Gerçekten stabil. Bir dakika şu an 0.300v ekledim 4.1 deniyorum. Hw monitör olmasa olmaz mı? OCCT falan olmaz mı hocam?

@berat3636 HWiNFO indirip "sensors" sekmesinden görsel atabilir misin? Test sırasında at resmi.
1.125v 4.1 GHz de stabilite yakaladım desem ne dersiniz? :D
Ah be stabil çalışmadı 5 dk dan sonra ekran gitti yine. Hocam anakart en fazla 0.300v vermeme izin veriyor. Daha fazla eklemek için ne yapmam gerekiyor? Bir de şöyle bir şey var. OCCT de Max voltaj 1.125v olarak gözüküyor testte fakat BIOS'ta 1.416v gösteriyor. Hangisine güveneyim?
@Sir Benjamin

Son düzenleme:
Gerçekten stabil. Bir dakika şu an 0.300v ekledim 4.1 deniyorum. Hw monitör olmasa olmaz mı? OCCT falan olmaz mı hocam?

1.125v 4.1 GHz de stabilite yakaladım desem ne dersiniz? :D
Ah be stabil çalışmadı 5 dk dan sonra ekran gitti yine. Hocam anakart en fazla 0.300v vermeme izin veriyor. Daha fazla eklemek için ne yapmam gerekiyor? Bir de şöyle bir şey var. OCCT de Max voltaj 1.125v olarak gözüküyor testte fakat BIOS'ta 1.416v gösteriyor. Hangisine güveneyim?
Şu ayarları Ryzen Master'dan dener misin? Gigabyte BIOS'larda voltaj kısmı çok tuhaf çalışıyor. VDD ve Core voltaj çok farklı işliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı