AMD Ryzen 5 1600 vs Intel i5 8400

Arada büyük bir performans farkı yok abartılacak kadar. Dediğim değerler arasında 1080P de Intel modelleri daha iyi durumda. Ryzen işlemcilerin oyun optimizasyonları eskiye göre çok daha iyi durumda.
Hocam çok bir fark yok kelimesi tam olmamış. 7. nesiller bile daha iyi performans verirken 8. nesiller bariz fark açmış durumda.

8 çekirdek 16 izlekli devler kapışıyor! i7 7820X vs Ryzen 7 1800X!

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu mu bariz fark? Tarafsız bir şekilde yorum yapın. Dün de sen değil misin 20 bin TL'lik sistemde R9 1950X modeli yerine İ9 7900X öneren?
Değilim. Bu arada fark bariz.

Son kez diyorum fark bariz değil. 1920X yerine 8700K önermişsin aynı yola çıkıyor yine.

20.000 TL Ryzen sistem toplama
Çıkmıyor dostum. Oyun için sistem istemiş. İ7 8700K gayet yeterlidir demişim. 1950X koyan sizsiniz oyun sistemine. Abartmayın her şeyi illa 20.000 TL olacak bir şey diye yok. Dostum parayı har vurup har savurmayın diye dedim.

Bal gibi de çıkıyor, 1080 Ti alacak kişi 2K ve 4K da sistemi kullanacak, 1080P de oyun performansında Intel modelleri %10-15 öndeyken, 2K ve 4K da durum eşitleniyor. O kadar para vermemesini gerektiğini ona başka konuda da söyledim kendisi üst seviye işlemci almaya karar verdi, ben diyorum git illa Threadripper serisi işlemci al. 8700K yerine de daha ucuz Ryzen modelleri vardı onlar önerilebilirdi.

Bal gibi de çıkıyor, 1080 Ti alacak kişi 2K ve 4K da sistemi kullanacak, 1080P de oyun performansında Intel modelleri %10-15 öndeyken, 2K ve 4K da durum eşitleniyor. O kadar para vermemesini gerektiğini ona başka konuda da söyledim kendisi üst seviye işlemci almaya karar verdi, ben diyorum git illa Threadripper serisi işlemci al. 8700K yerine de daha ucuz Ryzen modelleri vardı onlar önerilebilirdi.
Dostum kendin ile çelişme. İ7 8700K ile 1920X aynı yola çıkıyor diyorsun. 8700K 1700 TL, 1920X 4000 TL. Yani bu ikisi aynı yola çıkıyorsa bir şey diyemem.

Ben ne diyorum sen ne anlıyorsun, oradaki kişi Threadripper serisi işlemcili sistem kurmak istiyor sen gidip 8700K al diyorsun buradaki mantığı açıkla. Aklınca yok o kadar para vermesin diye öyle diyorum diyorsun, sana diyorum ki oradaki konuyu açan kişi ısrarla Threadripper serisi işlemci istiyordu, yoksa 20 bin TL sistem toplamak doğru değil, orada 8700K modelinden de daha uygun işlemcilerde vardı.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı