AMD Ryzen 5 2600X sıcaklık dalgalanması

Makaleler
1
Sistemi bugün satın aldım, gerekli programlarımı kurdum daha sonra aklıma sıcaklık değerlerini kontrol edeyim dedim. Baktığımda on saniye kadar izledim işlemci sıcaklığı 46-47 dereceye kadar düşüyor daha sonra ani bir fırlayışla 57-58 oluyor. İşlemcinin fanları stock. Sebebi ne olabilir ve sakıncalı mıdır bu durum?
Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıvı soğutmaya geçmeyi düşünüyorum eğer undervolt işleminden yeterli sonucu alamazsam. Sıvı soğutmaya geçmek mi daha yararlı olur daha iyi bir işlemci fanına geçmek mi?
Yeni soğutma almak son tercihin olsun önce undervoltu dene. Sonuçta voltajla alakalı bir fazlalık varsa yeni soğutucu aldığında da olması gerekenden daha sıcak çalışacak. Diyelim yine tatmin etmedi ya da işlemcin soğumadı eğer benim maddi sıkıntım yok dersen al iyi bir sıvı soğutucu geç. Ama f/p istiyorsan ucuz bir sıvı soğutucu alacağına iyi bir hava soğutucu al daha iyi fiyata daha iyi performans verecektir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı