Çözüldü AMD Ryzen 5 3400G'li sistem toplama

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

AntonChigurh

Hectopat
Merhaba İtopya'dan AMD'li hazır sistem almak istiyorum önerir misiniz? İleri de ekran kartı almayı düşünüyorum. Şimdilik pandemi sürecinde Online derslere girmek için almışken oyunlarada girebilmek için bu sistemi almak istiyorum bütçe 3000-3500 arası

-AMD Ryzen 5 PRO 3400G MPK 3.7GHz 6MB Önbellek 4 Çekirdek AM4 12nm Vega 11 GPU İşlemci
- MSI A320M-A PRO 3200MHz(OC) DDR4 Soket AM4 HDMI DVI mATX Anakart
- GSKILL 8GB Ripjaws V Kırmızı 3000MHz CL16 DDR4 Single Kit Ram
- POWER BOOST VK-P3301B 500W Mesh Panel USB 3.0 Mid Tower Kasa
- KIOXIA EXCERIA 480GB SATA 3.0 2.5" SSD (555MB Okuma / 540MB Yazma)

Arkadaşlar sistemden neredeyse hiç anlamıyorum yorumlarınız için çok teşekkür ederim değerlendireceğim.

Son düzenleme:
Çözüm

2 tane

3647 TL.
Temiz 2. el bulursan o paraya GTX 1060 sistem toplarsın. Aynı parçaları sahibinden üzerinden falan GET ile almaya çalış bence. Veya İstanbul içi oturuyorsan direk elden test ederek tertemiz parçalar bulursun yarı fiyatına.

Kendim toplayabilirim derseniz şu sistemi öneririm.
CPU
Anakart
PSU
RAM bundan iki tane alınız
Kasa
Depolama
3650 TL gibi bir fiyat çıkıyor ama sistem daha ileriye dönük ve kaliteli malzemelerden oluşuyor. İsterseniz depolamada NVMe SSD seçebilirsiniz. Anakart zaten 3000 destekli geliyor.
Çok teşekkür ederim.Toplarım ama onun montajını veya sistemden neredeyse hiç anlamadığım için işte itopya gibi yerlerden hazır bakıyorum
Eğer Avrupa yakasında oturuyorsan QP Bilişimden almanı tavsiye ederim. Hem çok iyi bir destekleri var, hemde çayını çorbanı içerken senin için içeride bilgisayarını topluyorlar. Önermemin sebebiyse aldığım ekran kartı maalesef driver kurulamıyordu (Sanırım Bios problemi) Direk aldılar test edip bana yeni bir kart verdiler aynı gün içerisinde.
İzmirdeyim teşekkür ederim yorumunuz için
Temiz 2. el bulursan o paraya GTX 1060 sistem toplarsın. Aynı parçaları sahibinden üzerinden falan GET ile almaya çalış bence. Veya İstanbul içi oturuyorsan direk elden test ederek tertemiz parçalar bulursun yarı fiyatına.
İkinci el almam herhalde ama teşekkür ederim yorumun için

Son düzenleme:
Vatan bilgisayardan bu sistemi alırdım.
Tamam psu dandik,işlemci ileriye hiç dönük değil ama bu fiyata 1650S'li sistem bulamazsın.Piyasanın 600TL altına satıyorlar.

Vatan bilgisayardan bu sistemi alırdım.
Tamam psu dandik,işlemci ileriye hiç dönük değil ama bu fiyata 1650S'li sistem bulamazsın.Piyasanın 600TL altına satıyorlar.
Ama satılmıyor.

2 tane

3647 TL.

Çözüm

Geri
Yukarı