AMD Ryzen 5 3500 boşta ısınıyor

Zmemet23

Decapat
Yer
Izmir
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar sorunum şöyle AMD Ryzen Master'dan CPU sıcaklığına bakıyordum ve sıcaklıklar 50-51 arası gidip geliyordu fakat her 15-20 saniyede bir 60'ı görüyor boşta 60 derece CPU için pek de uygun değil diye düşünüyorum sorun nedir? İşlemci AMD Ryzen 5 3500.

Edit: 51'e sabitledi kendini.

CBO açıksa durup dururken voltaj verir. Kapatır mısın?

CBP/CBS ve PBO'yu harmanlayarak CBO teknolojisini mi buldun :D PBO açıksa kapatın ama CBP kapatmayın. Stok soğutucu kullanıyorsanız ve sıcak bir yerde yaşıyorsanız maalesef bu ısılar normal. Daha iyi bir soğutucu alabilirsiniz. Almazsanız da boştaki sıcaklıkların pek bir önemi yok yükte 90 derecelere çıkmıyorsa sorun yok. Bir de güç planını dengeli yapın.

Klavyemi değiştirdiğim için P yazarken yanlışlıkla O yazmışım. CBP demek istemiştim. PBO zaten kapalı gelir. Boşta 60 derecede çalışan işlemci stres testinde 95'i görüp frekans da keser. Buna normal denmez.

Klavyemi değiştirdiğim için P yazarken yanlışlıkla O yazmışım. CBP demek istemiştim. PBO zaten kapalı gelir. Boşta 60 derecede çalışan işlemci stres testinde 95'i görüp frekans da keser. Buna normal denmez.

Stok soğutucu da normal bu yaz günlerinde. 60 dereceye çıkması voltaj dengesizliğinden. 50-55 derece muhtemelen arkadaşın normal sıcaklığı.
BIOS'tan fan eğrisi biraz yükseltilebilir.
Arkadaş belki açmıştır manuel olarak PBO'yu. Dediğim gibi CBP kapatmamalı performans kaybı çok. Kaldı ki bence sorun da yok. Stok soğutucu olduğu sürece normal.

CBP/CBS ve PBO'yu harmanlayarak cbo teknolojisini mi buldun :D PBO açıksa kapatın ama cbp kapatmayın. Stok soğutucu kullanıyorsanız ve sıcak bir yerde yaşıyorsanız maalesef bu ısılar normal. Daha iyi bir soğutucu alabilirsiniz. Almazsanız da boştaki sıcaklıkların pek bir önemi yok yükte 90 derecelere çıkmıyorsa sorun yok. Bir de güç planını dengeli yapın.

Hocam konu onaylanırken 1 saat falan Arkham Knight oynadım CPU maksimum 75 derece gördü genel olarak yükte sıkıntı olmuyor ama boşta sıkıntı çıkabiliyor böyle işte çok büyük bir problem değil aslında ama sinirimi bozuyor.
Stok soğutucu da normal bu yaz günlerinde. 60 dereceye çıkması voltaj dengesizliğinden. 50-55 derece muhtemelen arkadaşın normal sıcaklığı.
BIOS'tan fan eğrisi biraz yükseltilebilir.
Arkadaş belki açmıştır manuel olarak PBO'yu. Dediğim gibi cbp kapatmamalı performans kaybı çok. Kaldı ki bence sorun da yok. Stok soğutucu olduğu sürece normal.

Artı olarak İzmir'de yaşıyorum hocam onunda etkisi olabilir belki.

CBP'yi bilmeyen birisi gidip de AMD Overclock bölümünden PBO açmaz. Sıcaklıklar CBP'ye göre normal. Ayrıca performans kaybı da çok değil. Zaten aynı frekanslara çok daha düşük frekanslarla çıkılabiliyor genelde. CBP elektrik israfı. Benim PC'den bakabilirsin UV ile CBP frekansı olan 4 GHz'e sorunsuz şekilde çıktım ve çok daha serin çalışıyor işlemci.

Yeni konular

Geri
Yukarı