AMD Ryzen 5 3600 düşük GHz sorunu

JOS3PH

Kilopat
Yer
Buca, İzmir
Bugün bilgisayarı açtığımda biraz ağırlık hissettim. Görev yöneticisinden işlemcinin 0.90 ve 1.7 arası hızda seyirdiğini gördüm. Bu nedir?
Adsızz.png

AMD sitesinden işlemcinin driverini bulamadım veya çıkmıyor linki var mı atabilir misiniz? Sitede tek driver AMD Ryzen Master gösteriyor.
İşlemci sürücüsü ayrı inmez. Yonga seti sürücüsü var, gerekli ayarları getiriyor. İşlemci sürücüsü Windows içindedir. O yüzden her gün Windows güncel olsun diyoruz.

İşlemci sürücüsü ayrı inmez. Yonga seti sürücüsü var, gerekli ayarları getiriyor. İşlemci sürücüsü Windows içindedir. O yüzden her gün Windows güncel olsun diyoruz.
Her gün güncellemeleri elle denetliyorum. Teşekkürler bu arada mesajlarınız için. Anakart Driverlarını ve BIOS u da güncelledim. Karşılaşmam umarım tekrar. :)

Sizinle tam olarak aynı sorunu bende yaşıyorum inanın gerçekten çok sinir bozucu bir durum sorunu telefondan kayda aldım video içerisinden ekran görüntüsünü burda paylaştım. Sistemi 50 defa açsam en fazla 3 veya 5 defa bu sorunla karşılaşıyorum bilgisayarı yeniden başlatınca sorun düzeliyor. Kullandığım windows işletim sistemi orjinal temiz kurulumda yaptım gereksiz yazılımda kurulu değil her türlü yolu denedim. Birde konu için yardımcı olursanız ram bilgilerinide açıklama şansın var mı ?
Artık işlemciyi garantiye yollamayı düşünüyorum fakat öncelikle size bir danışmak istedim her hangi bir çözüm yolu bulabildiniz mi veya sorun devam ediyor mu ?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20200223-042009_Video Player.jpg
    Screenshot_20200223-042009_Video Player.jpg
    329,7 KB · Görüntüleme: 103
Sizinle tam olarak aynı sorunu bende yaşıyorum inanın gerçekten çok sinir bozucu bir durum sorunu telefondan kayda aldım video içerisinden ekran görüntüsünü burda paylaştım. Sistemi 50 defa açsam en fazla 3 veya 5 defa bu sorunla karşılaşıyorum bilgisayarı yeniden başlatınca sorun düzeliyor. Kullandığım windows işletim sistemi orjinal temiz kurulumda yaptım gereksiz yazılımda kurulu değil her türlü yolu denedim. Birde konu için yardımcı olursanız ram bilgilerinide açıklama şansın var mı ?
Artık işlemciyi garantiye yollamayı düşünüyorum fakat öncelikle size bir danışmak istedim her hangi bir çözüm yolu bulabildiniz mi veya sorun devam ediyor mu ?
Denetim masası güç seçeneklerinden yüksek performansta olduğuna emin misiniz ?
Bu frekans ile yalnızca güç tasarrufunda karşılaştım ben kendi işlemcimle.

Denetim masası güç seçeneklerinden yüksek performansta olduğuna emin misiniz ?
Bu frekans ile yalnızca güç tasarrufunda karşılaştım ben kendi işlemcimle.
Öncelikle size durumu şöyle izah edeyim sorunu düzenli olarak yaşamıyorum 50 defa bilgisayarı açsam 5 veya 10 defa bu sorunu yaşıyorum işin garip tarafı ise bilgisayarı yeniden başlattığımda sorun düzeliyor ve bilgisayarım yüksek performansa ayarlı sorunum işlemciden kaynaklı olduğunu düşünüyorum.
Bugün bilgisayarı açtığımda biraz ağırlık hissettim. Görev yöneticisinden işlemcinin 0.90 ve 1.7 arası hızda seyirdiğini gördüm. Bu nedir? Eki Görüntüle 467278

Aynı sorunu bende yaşadığımı söyledim ve işlemcimi servise yolladım sorunlarımı ve işlemci testlerimi ayrı bir çıktı olarak ürün ile birlikte servise yolladım ürün arızalı çıktığını söylediler ve değişim verdiler size tavsiyem eğer garantiniz devam ediyorsa hiç beklemeden servise yollayın derim.
Bugün bilgisayarı açtığımda biraz ağırlık hissettim. Görev yöneticisinden işlemcinin 0.90 ve 1.7 arası hızda seyirdiğini gördüm. Bu nedir? Eki Görüntüle 467278

@JOS3PH
Konu hakkında bir çözüm bulamıyorum lütfen yardımcı olun siz konuya dair bi çözüm bulduysanız paylaşımda bulunun işlemcimin sıfırı geldi yine aynı sorunu yaşıyorum bir kişi dahi yokmu koskoca forum sitesinde Recep bey konuya yazmış fakat yok çözüm o tarz şeylerle alakalı değil eğer yorumumu görüpte yardımı dokunabilecek birisi olursa lütfen dönüş yapsın .

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    803,4 KB · Görüntüleme: 96
Aynı sorundan bende mustaribim.
R5 3600 - Gigabyte B450M S2H - Adata XPG 2x8 3000MHz CL16 RAM - Gigabyte RX590.
Bilgisayar arada bir açılışta 1GHz üstüne çıkmıyor, yeniden başlattığımda düzeliyor. Forumda söylenenlerin hepsini yaptım düzelmedi. İşlemciyi garantiye göndermeli miyim ya da bir çözümü var mı?
Aynı sorunla karşılaşan varsa Windows 10 için güç seçeneklerinden ekranı kapat seçeneğini hiçbir zaman yapsın ve gelişmiş güç seçeneklerinden en düşük işlemci durumunu %0 yapsın
Ben bu şekilde çözdüm sorunu.

Dosya Ekleri

• güç.JPG
    güç.JPG
    76,2 KB · Görüntüleme: 56

Yeni konular

Geri
Yukarı