AMD Ryzen 5 3600X GHz sorunu

batuhanckc522

Centipat
Merhaba, yeni bir PC topladım. Her şey iyi güzel çalışıyor fakat işlemci ile alakalı şöyle bir sorunum var. Windows özelliklerde 4.1 GHz gözüküyor. Base clock 3.8 gözükmesi lazım değil mi? Onu da geçtim 4.4 GHz maxboosta çıkması lazım ama maksimum 4.1GHz'de takılıp kalıyor, yardımcı olabilir misiz?

AMD Ryzen 5 3600X
ASUS TUF-B450 GAMING
Adata 3200 MHz 2*8 16 GB RAM
700+ güç kaynağı

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, yeni bir PC topladım. Her şey iyi güzel çalışıyor fakat işlemci ile alakalı şöyle bir sorunum var. Windows özelliklerde 4.1 GHz gözüküyor. Base clock 3.8 gözükmesi lazım değil mi? Onu da geçtim 4.4 GHz maxboosta çıkması lazım ama maksimum 4.1GHz'de takılıp kalıyor, yardımcı olabilir misiz?

AMD Ryzen 5 3600X
ASUS TUF-B450 GAMING
Adata 3200 MHz 2*8 16 GB RAM
700+ güç kaynağı

AMD diyor ki...

" Max boost for AMD Ryzen processors is the maximum frequency achievable by a single core on the processor running a bursty single-threaded workload. Max boost will vary based on several factors, including, but not limited to: thermal paste; system cooling; motherboard design and BIOS; the latest AMD chipset driver; and the latest OS updates. "

Kısacası "Maksimum destek, bunlarla sınırlı olmamak üzere, birkaç faktöre bağlı olarak değişecektir: termal macun; sistem soğutması; anakart tasarımı ve BIOS; en son AMD yonga seti sürücüsü; ve en yeni OS güncellemeleri."

Yani soğutucu daha iyi olursa 4.4'e çıkabilir. Veya başka sebeplerden...

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı