AMD Ryzen 5 3600 işlemci boşta 50 dereceyi görüyor

Haklısın hocam.

Linkdeki forumda güzel bir araşdırma yapılmış ve bilgi verilmiş. Yani aslında değerler normal. Ama yinede bios güncelleme yapılması daha iyi. Çünki bu zaman sorun bazen çözüle biliyormuş. AMD işlemciler, İntel işlemcilere göre daha yüksek performans için her zaman çok voltaj alıyor. Burada tek bir soruysa hangi marka daha doğrusunu yapıyor bu konuda acaba. AMD Yetkilileri yüksek voltaj ve ısının normal olduğunu ve hatda AMD işlemcilerinin bunun için tasarlandığını söylüyor ve her hangi bir UV filan yapılmamasını söylüyor. Çünki bu zaman işlemci performansı düşüyormuş.

Ben yinede BİOS’u güncel değilse güncelleyib, daha sonra sıfırdan windows kurulumu yapıcam ve değerleri sizlerle paylaşıcam. İyi akşamlar dilerim.

Hocam ana donanımları değiştirince dediğiniz gibi temiz format bir çok problemi de çözüyor. Dediğinizde doğruluk payı var yani. Bir format deneyin bakalım sonra buradan yazın sorununuz çözüldü mü diye. BU arada bir de BIOS güncelleyin.
Hocam bu gün denedim bios update, ama olmuyor. BİOS sadece update kısmında fleşbelleyi görmüyor. İki fleşbellek denedim ama aynı sorun. Bende daha fazla kurcalamadım. Çünki eğer yapıbda fleşbelleyi görmesini sağlarsam, bu zamanda güncelleme zamanı sorun çıkar diye endişeliyim. Sorun olursa anakart servise gitmek zorunda kalır. Bende AMD Ryzen Masteri kurdum. Şuan bir kaç proqram açık ve 32 derece. Valoda 60-70 dereceyi gördüm. Diger proqramlarda derece anlık daha yüksek. Anakartı güncelleye bilirsem ısı biraz daha düşer büyük ihtimalle. Çünki BİOS update indirdiğim sitesinde işlemci için güncelleme yazıyordu. Yinede böyle kullana bilirim şimdilik. Daha ağır oyunlarda sorun olursa servisde yapdırırım. Ve ya anakart update için bir çözüm varsa dinlerim. Teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı