AMD Ryzen 5 3600 - RX 5600XT macOS ventura kurulumu

Agdpmod = pikera kodunu boot args kısmına ekledin değil mi?

Hayır düzenlemeyi unutmuşum, şu anda düzenlemeyi yaptım ve kuruluma geçti. Ancak bu aşamaya daha önce de gelmiştim 45 dakikanın sonunda hiçbir şey olmamıştı umarım bu sefer başarılı olur.

IMG_20221213_234021.jpg

Çekmeyi denedim ancak çok hızlı geçiyor yarım saniye falan gözüküyor yani
Net değil ama belki işinize yarar

Eki Görüntüle 1598179

@claus Alıntıladığım mesajdakiyle aynı şey oldu, bitmesini bekledim sonlara doğru restart attı, OpenCore menüsü açıldı install macOS'a tıkladım ve sistem reset atmaya başladı.

@e.n.e.s hocam sanırım siz de bu konuda bilgilisiniz, EFI konusunda yardımcı olursanız sevinirim bir türlü uygun EFI'yi bulamadık.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır düzenlemeyi unutmuşum, şu anda düzenlemeyi yaptım ve kuruluma geçti. Ancak bu aşamaya daha önce de gelmiştim 45dknin sonunda hiçbir şey olmamıştı umarım bu sefer başarılı olur.

Eki Görüntüle 1602089

@claus alıntıladığım mesajdakiyle aynı şey oldu, bitmesini bekledim sonlara doğru restart attı, OpenCore menüsü açıldı install macosa tıkladım ve sistem reset atmaya başladı.

@e.n.e.s hocam sanırım sizde bu konuda bilgilisiniz, EFI konusunda yardımcı olursanız sevinirim bir türlü uygun EFI'yi bulamadık.

Konuyla alakasız fakat kurduğunuz gerçek macOS mu?

Hocam sistemdeki disk modeli nedir?

Windows'un kurulu olduğu disk SanDisk Ultra 3D, MacOS'u kurmaya çalıştığım disk Apacer Panther AS340.

Konuyla alakasız fakat kurduğunuz gerçek macOS mu?

Hem evet hem hayır yani saf bir yazılım değil en azından çeşitli düzenlemeler yapılarak sistemlere uyarlanmaya çalışılıyor.

Bir önceki sürüm. Ben kendi sistemime Ventura hiç bir şekilde kuramadım. Fakat Montery kurup update ile sorunsuz geçebildim. Keza benim sistem Big Sur'da da sorun çıkarıyordu.
Dolayısıyla sizde çalışan EFI'ler ile Montery test etmenizi rica edeceğim.

Bir önceki sürüm. Ben kendi sistemime Ventura hiçbir şekilde kuramadım. Fakat Montery kurup Update ile sorunsuz geçebildim. Keza benim sistem Big Sur'da da sorun çıkarıyordu.
Dolayısıyla sizde çalışan EFI'ler ile Montery test etmenizi rica edeceğim.

Tamamdır indiriyorum şu anda.

@claus oluşturulan diskte sadece 3MB yer var ve EFI'yi atamıyorum ne yapacağım?
1671055594966.png

1671055594966.png

Edit: Wi-Fi kullanmıyorum zaten o yüzden kurulumdan sonra yazan klasördeki Wi-Fi kextini sildim ve 70 MB akan açıldı.
Yine aynı sorunla karşılaştım, sistem reset atıyor sürekli olarak.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı