AMD Ryzen 5 3600X RTX 2060 SUPER FPS sorunu

Necati Billor

Decapat
Yer
İzmir,Turkey
Daha fazla  
Merhabalar. Sistemi belirteyim şöyle:
Anakart: AsRock B450M HDV R4.0
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600X
Ekran Kartı: GALAX RTX 2060 Super
Ram: XPG Gammix D10 C16 3200 MHz 2x8 GB
PSU: High Power 600W Bronz Eco 80+
SSD: ADATA SU630 480GB

PUBG'de bazı aralıklarla 1080P low ayarlarda iken 90-95 FPS'leri görüyor. İşlemci kullanımı ile Ekran Kartı kullanımı da birbirine yakın seyrediyor. Battlefield V'de CPU kullanımı %70 %80 iken GPU %35 40 arası oluyor. Ekran Kartıma MSI Afterburner ile OC yaptım. Oyunlarda 1875 MHz ile çalışıyor. Furmark ile test ettiğimde bir sorun görmedim. Ani FPS düşüp yükselmelerini anlayamıyorum. Nerede sorun var çözemedim. Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu şekilde sıkıntı yaşayan bir arkadaş vardı. RAM montajını yanlış yapmıştı. RAM'lerinizi Dual çalışacak şekilde 2. ve 4. Slotlara taktığınızdan eminmisiniz. Dual olmadığı takdirde bu şekilde Düşük FPS sorunları olabiliyor.

Bu şekilde sıkıntı yaşayan bir arkadaş vardı. RAM montajını yanlış yapmıştı. RAM'lerinizi Dual çalışacak şekilde 2. ve 4. Slotlara taktığınızdan eminmisiniz. Dual olmadığı takdirde bu şekilde Düşük FPS sorunları olabiliyor.
Anakart üzerinde 2 slot mevcut hocam.

PUBG ortalama 170 FPS alman gerek bu sistemle, çok garip, bir parçada mı sorun var acaba ben de merak ettim.
250 FPS aldığımda oluyor ama ekran kartı kullanımı zırt pırt düştüğü için oyun içinde çok değişiyor FPS'im. Ayrıca Afterburner ilr yaptığım OC yi hiç bir şekilde silemiyorum da. Scanner ile yaptım silinsin diye temiz kurulum dahi yaptim ama hala OC'li çalışıyor. Zararı olacağını pek düşünmüyorum da artık bu sorun kafamı çok bulandırıyor. Ağız tadıyla oyun oynayamıyorum. Olabilecek her türlü şeyi yazıp yardımcı olucak biri olsa keşke. @Recep Baltaş @Ali Güngör
PSU yetersiz ve verimsiz olabilir mi ? Bir kaç forumda okudum PSU değişimi ile çözmüşler başka açıklaması yok galiba? Anakart ya da PSU var şuan çok kaliteli olmayan. RAM'ler 16 GB XMP Mode 3200 MHz'de.

Son düzenleme:
Benzer sistemlere sahibiz. Bu sorun Pubg ile alakalı oyunun optimizasyon sorunu var. Ayrıca yakın zamanda gelen GPU güncellemesini yaptıysanız bende de aynı problem var. İsterseniz eski sürücünüze geri dönün fps değerlerini kontrol edin.

Benzer sistemlere sahibiz. Bu sorun Pubg ile alakalı oyunun optimizasyon sorunu var. Ayrıca yakın zamanda gelen GPU güncellemesini yaptıysanız bende de aynı problem var. İsterseniz eski sürücünüze geri dönün fps değerlerini kontrol edin.
Baska oyunlardada oluyor sadece pubg değil. Ekran kartı kullanımı düşük kalıyor. CS GO'da 230 fps leri gördüm. Ekran karti %35 geçmedi. BF V'de işlemci kullanımı önde ayarlari yükseltirsem bir kaç ayar hariç öyle GPU 70 80 arası yüke giriyor ben %100 %95 gibi değerleri hiç görmedim ne yalan söyleyeyim.

Baska oyunlardada oluyor sadece pubg değil. Ekran kartı kullanımı düşük kalıyor. CS GO'da 230 fps leri gördüm. Ekran karti %35 geçmedi. BF V'de işlemci kullanımı önde ayarlari yükseltirsem bir kaç ayar hariç öyle GPU 70 80 arası yüke giriyor ben %100 %95 gibi değerleri hiç görmedim ne yalan söyleyeyim.
Bu işlemci ve ekran kartı için CS:GO'da 230FPS az değil mi? Ultra ayarlarda mı oynuyorsunuz?

Hayır Low ayarlarda DeathMatch'de yada Basit Eğlencede bu FPS'leri gördüğüm oldu.
Bana çok az geldi FPS incelemelerden bildiğim kadarıyla ultra ayarlarda 250FPS+ görüyorlar. Benim eski sistemim R5 1400-GTX 1060 200-300 arası değişiyordu. İşlemci önemli diye biliyorum CS:GO'da. O işlemci ile çok daha iyi FPS almanız gerekli bence. Siz araştırın belki de işlemciniz de arıza olabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı