AMD Ryzen 5 5500 vs 5600

Kaliteli bir macunsa uzun yıllar dayanabiliyor zaten. Önceki macunun ne olduğunu bilmeden bir şey demek zor. Derece farkı görmek istiyorsanız şunu alabilirsiniz :

Fakat fiyatına değeceğini düşünmüyorum. 50 TL'lik macun da yeter, 100TL'Lik MX4'de yeter.
AMD stok fanın altında gelen macun ile kullanıyordu.
Oyunda 60 civarı seyrediyordu stok halde. Biraz UV ve 4.7 GHz'de 50-60 arası geziyordu ama son zamanlarda sıcaklıklar biraz arttı. Termal macun yenilemesi ile çözülür muhtemelen.
4.7 Ghz' yi nasıl gördünüz hocam?

Pbo ne oluyor hocam. Overclock mu?
CPB var, Core Performance Boost, stok halinde max. boost'a ulaşmasını sağlıyor.

PBO, Performance Boost Overdrive, ise eğer sıcaklıklar müsaitse max. boost'dan daha fazlasına boostlamasını sağlıyor, yani teknik olarak OC oluyor.

Kullandığım kasa MSI MAG Forge 100R. Anakart olarak da Gigabyte B450M S2H kullanıyorum. Bu dediğiniz özelliği açabilir miyim? Herhangi bir sorun olur mu?

Kasanın ön tarafında 2x arka tarafında ise 1x toplamda 3 adet Msı marka fan bulunuyor. Üst kısım da ise 1x Aerocool 120mm pwm fan kullanıyorum.
Kasanın ön paneli tamamen mesh bir yapı da ve hava akışını oldukça rahat alıyor.

Kullandığım kasa MSI MAG Forge 100R. Anakart olarak da Gigabyte B450M S2H kullanıyorum. Bu dediğiniz özelliği açabilir miyim? Herhangi bir sorun olur mu?

Kasanın ön tarafında 2x arka tarafında ise 1x toplamda 3 adet Msı marka fan bulunuyor. Üst kısım da ise 1x Aerocool 120mm pwm fan kullanıyorum.
Kasanın ön paneli tamamen mesh bir yapı da ve hava akışını oldukça rahat alıyor.
Sizin sistemde açılıyor olması lazım. Fakat ben AMD işlemci ve BIOS konusunda tecrübeli değilim. Sadece yüzeysel bilgileri biliyorum. Bu konuda yardımcı olamam.

Yeni konular

Geri
Yukarı