Ryzen 5 5500 vs 5600

Bütçe
2500-3500
Genelde bilgisayarda günlük internette dolaşma, arada bir oyun ve render işlerimi hallediyorum. Şuanki işlemcim bile yeterli aslında ama fiyatlar daha da artmadan bütçemi çok zorlamayacak şekilde yenilemeye çalışıyorum.

Anladım, ben de şuan 1600'ü stok fan ile kullanıyorum ama 5500 buna göre daha performanslı olduğu için bir emin olamadım :D

@Lengthow ben 1600 AF'den geçmiştim 5500'e. Her türlü çok çok daha iyi bir işlemci. Stok fanlı alırsanız, sorunsuz kullanabilirsiniz. Ben stock fan ile kullanıyorum ve hiçbir ısı kaynaklı sorun çıkmıyor. Daha üst versiyonların sorunu bu genel olarak.

Hocam acaba hangi termal macun ile kullanıyorsunuz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Değer mi değmez mi siz karar verin.

Videoyu izledim, 5600 çok daha iyiymiş evet. Ama biraz zamlandı fiyatı, beklesem mi diye düşünüyorum ama daha artar diye de düşünüyorum. Aldıktan sonra da fiyat düşerse diye düşünüyorum aynı zamanda kısır döngüde kaldım. :D

Uzun düşünceler sonucu R5 5600 siparişini verdim arkadaşlar. Teşekkür ederim fikirleriniz için. :)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı