AMD Ryzen 5 5600G 3700 TL

Arkadaşlar ben AMD kötü demedim. Daha önce APU deneyimim oldu, kötü bir deneyimdi benim adıma ve ben sevmiyorum bunu söyledim. Şuan 11400 onboard kullanıyorum memnunum ekran kartım miningde duruyor oyun oynayacağım zaman takıyorum. Nadiren ihtiyaç duyuyorum diyebilirim.
Sanırım fanboy vakası hocam, kendileri de “nefret” şeklinde ifade etmişler zaten.

Fanboy değilim ayrıca 10. nesilde olsaydık AMD tercih ederdim, ancak tarafsız baktığımızda 11 ve 12. nesilde Intel üstünlüğü ele aldı fiyat performans olarak. 1 ay olmadı sistemimi toplayalı AMD avantajlı olsa AMD toplardım.
Veya hepinize bileşenlerimi söyleyeyim AMD'de daha iyisini daha ucuza bulunabiliyorsa tamam diyeceğim.
i5 11400.
16 GB Ballistix 3600 MHz CL14.
MSI B560 Torpedo anakart.
WD Blue SN570 500 GB SSD.
NZXT H510i kasa.
Zalman LE400 PSU.
Tüm parçalar sıfır garantili 6500 TL.
AMD kanadında daha uyguna toplayabilen varsa buyursun bundan performanslısını.

Dosya Ekleri

• F1C71E98-B6A3-4247-970A-2906AAA45DC4.jpeg
    F1C71E98-B6A3-4247-970A-2906AAA45DC4.jpeg
    176,4 KB · Görüntüleme: 34
Son düzenleme:
Arkadaşlar ben AMD kötü demedim. Daha önce APU deneyimim oldu, kötü bir deneyimdi benim adıma ve ben sevmiyorum bunu söyledim. Şu an 11400 onboard kullanıyorum memnunum ekran kartım miningde duruyor oyun oynayacağım zaman takıyorum. Nadiren ihtiyaç duyuyorum diyebilirim.

Fanboy değilim ayrıca 10. nesilde olsaydık AMD tercih ederdim, ancak tarafsız baktığımızda 11 ve 12. nesilde Intel üstünlüğü ele aldı fiyat performans olarak. 1 ay olmadı sistemimi toplayalı AMD avantajlı olsa AMD toplardım.
Veya hepinize bileşenlerimi söyleyeyim AMD'de daha iyisini daha ucuza bulunabiliyorsa tamam diyeceğim.
i5 11400.
16 GB Ballistix 3600 MHz CL14.
MSI B560 Torpedo anakart.
WD Blue SN570 500 GB SSD.
NZXT H510i kasa.
Zalman LE400 PSU.
Tüm parçalar sıfır garantili 6500 TL.
AMD kanadında daha uyguna toplayabilen varsa buyursun bundan performanslısını.

Sisteminin simdi ki ederi: 8700 TL.

Simdi bir AMD sistem toplayalim.

Islemci: https://www.hepsiburada.com/amd-ryz...ce=pc&utm_term=k&v=1.67.4&wt_pc=akakce.c.k.pc
RAM: Crucial Ballistix 16 GB (2x8) 3600 MHz DDR4 CL16 BL2K8G36C16U4B Ram Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Anakart: GIGABYTE B450M S2H AMD B450, DDR4, AM4 Ryzen, SATA6Gb/s, M2, USB3.1, D-SUB, DVI-D, HDMI microATX Anakart - inventus
SSD: Pny 500 GB XLR8 CS3030 M280CS3030-500-RB M.2 PCI-Express 3.0 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Kasa: Dark DKCHMAXV20 Led Fanlı ATX Oyuncu Kasası Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
PSU: FSP HV PRO FSP550-51AAC 550W Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Su sistemde 7880. Neredeyse 1000 TL bütçe artti.
Sistem cok daha iyi seninkinden.
+Islemci daha iyi.
+SSD daha iyi.
+Kasa zaten daha iyi.
+PSU daha iyi.

RAM'ler ayni. Sadece senin anakarttin daha iyi ama B450M S2H'ta zaten 5600G icin gayet yeterli.
Senin islemcin OC'da desteklemiyor.

Son düzenleme:

Hadi her şeyi anladım da kasa nasıl benimkinden daha iyi ya. Ve kime göre neye göre.
Bilmiyorum. Ama fiyatlar cok artti. Ayni tarihte topladigim sistem cok daha ucuz cunku sen saçma parcalar secmissin biraz.

Saçma PSU hariç tek bir bileşen söylesene.
Bilmiyorum. Ama fiyatlar cok artti. Ayni tarihte topladigim sistem cok daha ucuz cunku sen saçma parcalar secmissin biraz.

Fiyatı düşürmek için rezil bir anakart seçmişsin. İncehesap'ta 200 liraya veriyorlardı.

Son düzenleme:
Hadi her şeyi anladım da kasa nasıl benimkinden daha iyi ya. Ve kime göre neye göre.

Saçma PSU hariç tek bir bileşen söylesene.

Guzellik olarak kasan cok iyi gercekten ama performans oyle degil.
Hava akisi zayif bir kasa. Ustte radyator destegi yok. Icinden sadece 2 tane fan cikiyor bir de 120mm.

Dark maxima V20 ise hava akisi iyi olan bir kasa. Icinden 3 tane fan cikiyor ve ikisi 200mm.
Ust tarafta da 280Mm'e kadar radyator destegi mevcut.

PSU kotu.
SSD kotu.
Kasa kotu.
11400 iyi olsa da 5600G kadar iyi degil.
Anakarti kaca aldin?

Fiyatı düşürmek için rezil bir anakart seçmişsin. İncehesap'ta 200 liraya veriyorlardı.

Rezil bir anakart mi? Rezil bir anakart degil iyi bir F/P anakarti.

Anakartı 1300 liraya aldım. SSD'nin nesi kötü ya :D

Dram'siz bir model. Fiyatini haketmiyor. Onun yerine ust modeli olan SN750 veya Crucial p5. daha ucuza da CS3030 alinabilirdi. Hepside daha iyi. Tabii aldığın fiyat gore degisir. Eger uyguna aldiysan problem yok.

Güldürme ne olursun. MSI sitesine gir orada anakartın özellikleri yazıyor oradan okuyabilirsin.

Dram'siz bir model. Fiyatini haketmiyor. Onun yerine ust modeli olan SN750 veya Crucial p5. daha ucuza da CS3030 alinabilirdi. Hepside daha iyi. Tabii aldığın fiyat gore degisir. Eger uyguna aldiysan problem yok.
600TL'ye yoktu daha uygunu.

Ama aşağıda Atatürk'ün sözünü paylaşman beni bir tık yumuşattı. Yoksa AMD savunucusun.

Güldürme ne olursun. MSI sitesine gir orada anakartın özellikleri yazıyor oradan okuyabilirsin.

600TL'ye yoktu daha uygunu.

Ama aşağıda Atatürk'ün sözünü paylaşman beni bir tık yumuşattı. Yoksa AMD savunucusun.

600TL'ye fena degil. Uyguna almissin.
Anakart fiyatina gore gercekten iyi.

AMD savunucusu falan degilim. Ama APU'larda AMD gercekten daha onde.
Normal islemciler de ise F/P tarafinda Intel cok daha iyi. Mesela 11400f>3600 ve 11400F daha ucuz.
10100f>1600 AF ve 10100F daha ucuz.

Beni anlamani umuyorum.

Geri
Yukarı