AMD Ryzen 5 5600G 3700 TL

600TL'ye fena degil. Uyguna almissin.
Anakart fiyatina gore gercekten iyi.

AMD savunucusu falan degilim. Ama APU'larda AMD gercekten daha onde.
Normal islemciler de ise F/P tarafinda Intel cok daha iyi. Mesela 11400f>3600 ve 11400F daha ucuz.
10100f>1600 AF ve 10100F daha ucuz.

Beni anlamani umuyorum.

Ya ben sadece şunu diyorum abi APU alacağına 1030 ekle yanına işlemcin güçlü olsun. İleride kart alacağın zaman satarsın elinde iyi işlemcin olmuş olur. APU işlemcilerin önbelleği düşük oluyor normal işlemcilere göre zayıf kalıyorlar.

Ya ben sadece şunu diyorum abi APU alacağına 1030 ekle yanına işlemcin güçlü olsun. İleride kart alacağın zaman satarsın elinde iyi işlemcin olmuş olur. APU işlemcilerin önbelleği düşük oluyor normal işlemcilere göre zayıf kalıyorlar.

Dedigin dogru da TR'deki ekran karti fiyatlari cok kazik. 5600G'de zayif degil ki, 3600 gucunde.

Ha bir dönem AMD bayağı fiyat performanstı. Ama şu an Intel kesinlikle önde abi. Bu Ryzen'lerin ilk zamanları fiyatları da uygundu. Şu an hiçbir avantajı kalmadı. Hem pahalılar hem de Intel'in gerisindeler.
Dedigin dogru da TR'deki ekran karti fiyatlari cok kazik. 5600G'de zayif degil ki, 3600 gucunde.

3600 11400'ün yanına yaklaşamıyor ama fiyatına rağmen.

Ha bir dönem AMD bayağı fiyat performanstı. Ama şu an Intel kesinlikle önde abi. Bu Ryzen'lerin ilk zamanları fiyatları da uygundu. Şu an hiçbir avantajı kalmadı. Hem pahalılar hem de Intel'in gerisindeler.

Evet normal islemciler de Intel F/P olarak kesinlikle onde. Fakat APU boyle degil.
3600 11400'ün yanına yaklaşamıyor ama fiyatına rağmen.

Evet ama 5600G'nin ekran karti cok daha guclu. Neyse cok uzadi.

Sana fanboy demiyorum zaten. Sen bana dedin ama :D

Ya Intel benim babamın oğlu değil sadece benim AMD'den hep canım yandı. Daha iki üç yıl öncesine kadar düzgün sürücü bile yapamıyorlardı. Şu an kendilerini geliştirdiler bu sefer de fiyatları arttırdılar. Benim için hangisi kaliteliyse o daha iyidir. Şu an en üst donanımda da en düşük segmentte de Intel daha kaliteli ve daha ucuz.
Sana fanboy demiyorum zaten. Sen bana dedin ama :D

Ben kasayı beğenmemene aşırı takıldım ya :D nasıl beğenmezsin abi yukarıda radyatör desteği yok diyorsun öne koy o zaman. Bu arada hava akışı aşırı güzel. 2 küçük fan koymuş adamlar ama yapmışlar yani.

İ

Ben kasayı beğenmemene aşırı takıldım ya :D nasıl beğenmezsin abi yukarıda radyatör desteği yok diyorsun öne koy o zaman. Bu arada hava akışı aşırı güzel. 2 küçük fan koymuş adamlar ama yapmışlar yani.

Kasanın hava akışı çok iyi değil. Radyatör desteğinin öne koyulması soğutma perfomansını kötü etkiliyor. Fan eksisi de var. İstersen 120mmlik fanlar takabilirsin ekstradan. İşlemci soğutucun stok mu?

Kasanın hava akışı çok iyi değil. Radyatör desteğinin öne koyulması soğutma perfomansını kötü etkiliyor. Fan eksisi de var. İstersen 120mmlik fanlar takabilirsin ekstradan. İşlemci soğutucun stok mu?

Stok ama zorlamama rağmen 85 derecenin üstüne çıkartamadım. Normal oyunlarda falan 70'lere çıkıyor en fazla. Tek fanlı bir sıvı soğutma ekleyeceğim param olursa.
Kasanın biraz görünüşü sadeliği cezbetti beni ve malzeme kalitesi gerçekten iyi adamlar yapmış dedirtti yani.

Stok ama zorlamama rağmen 85 derecenin üstüne çıkartamadım. Normal oyunlarda falan 70'lere çıkıyor en fazla. Tek fanlı bir sıvı soğutma ekleyeceğim param olursa.
Kasanın biraz görünüşü sadeliği cezbetti beni ve malzeme kalitesi gerçekten iyi adamlar yapmış dedirtti yani.

Tek fanlı sıvı soğutma yerine hava soğutma tercih etmelisin. 120mm sıvı soğutmalar hava soğutmaların gerisinde kalıyor.

Kasa şık ve malzeme kalitesi iyi, ona diyecek bir şey yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı