AMD Ryzen 5 5600X 80 derece

Tarik Sade

Hectopat
Merhaba arkadaşlar 2 gün önce AMD Ryzen 5 5600X ve RTX 3060 ekran kartı aldım boştayken 55 oyundan 75-80 oluyor. FPS anlamında 140'lara kadar çıkıyor fakat ısısı yüksek geldi fan olarak Rampage iced 120 var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kule tipi ancak rampage ne kadar kaliteli bir ürün satıyordur bilemeyiz. Benim 3500X işlemcim stok soğutucu ile 77 derecelerde geziyor her zaman. Yaza geldik hala aynı. 5600X için 80 derece çok abartı bir fazlalıkta değil diye düşünüyorum. Soğutucu, macun farkı vs. etkisi olabilir. Çok rahatsız oluyorsanız değerlerden testlerde kendini kanıtlamış soğutuculardan birini bulup, satın alın.

Merhaba arkadaşlar 2 gün önce AMD Ryzen 5 5600X ve RTX 3060 ekran kartı aldım boştayken 55 oyundan 75-80 oluyor. FPS anlamında 140'lara kadar çıkıyor fakat ısısı yüksek geldi fan olarak Rampage iced 120 var.
Bendede R5 5600X var Arctic freezer esports 34 duo black modeli kule tipi soğutucu ile kullanıyorum, Prime95 en zorlu testte CPU max 53 CPU DİYOT max 63 derece gördü boşta işlemci 27 derece ısı değerleri sizin bir tık fazla ama bu sene çok sıcak geçiyor etkiside baya var.

Rampage'in bu modelinde sorun yaşayan tek kişi siz değilsiniz. Kağıt üzerinde güzel dursa da sanırım tam oturmuyor. Emin değilim ama sorunlu bir model gibi. Başka bir konuda da aynı sorun vardı.

Undervolt yapmayı deneyin, R3 2200G'de de aynı sorun vardı.

O nasıl yapılıyor zarar verir mi?

Rampage'in bu modelinde sorun yaşayan tek kişi siz değilsiniz. Kağıt üzerinde güzel dursa da sanırım tam oturmuyor. Emin değilim ama sorunlu bir model gibi. Başka bir konuda da aynı sorun vardı.

Vatandan aldık toplattık bize 3kya bir soğtucu önerdi fakat 1K ya bunu aldık ondan sonra oldu çok eski değil yeni aldık 4 gün oluyor.

Undervolt yapmayı deneyin, R3 2200G'de de aynı sorun vardı.

İşe yararmı peki.

Peki ne yapılabilir?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı